Kia vyráží na první autosalon IAA Mobility 2021 v duchu elektrifikace

  •     Světová premiéra nového modelu Kia Sportage Plug-in Hybrid
  •     Evropská premiéra modelu Kia EV6, prvního plně elektrického modelu značky Kia

Kia na veletrhu IAA Mobility v Mnichov ě

Na veletrhu IAA Mobility v Mnichově (dny pro veřejnost 7. až 12. září) představí Kia dvě elektrické novinky: Světovou premiéru zde bude mít zcela nový SUV model Kia Sportage Plug-in Hybrid, poprvé představený v karosářské variantě určené speciálně pro evropský trh. Na IAA má svou premiéru také Kia EV6, první vozidlo značky vyvinuté výhradně pro bateriový pohon. Veřejnosti se poprvé v Evropě představí na veletrhu IAA Mobility. Na stánku Kia na náměstí Odeonsplatz budou mít návštěvníci možnost se s novými modely lépe seznámit pomocí virtuální reality a také se do nich skutečně posadit. Otevírací doba: 7. září od 14 do 20 hodin, 8. až 11. září od 10 do 20 hodin, 12. září od 10 do 17 hodin.

Kia Sportage Plug-in Hybrid

Sportage PHEV představuje zajímavou nabídku pro všechny zájemce, kteří chtějí přejít na elektrifikovaný pohon s výhodou praktičnosti a vzhledu nového městského SUV. Provedení PHEV  motor 1,6litrový benzínový motor s turbodmychadlem (1,6 T-GDI) z produkce Kia, s trakčním elektromotorem o výkonu 66,9 kW s permanentními magnety a lithium-iontový polymerový akumulátor o kapacitě 13,89 kWh.

Kia EV6

Kia EV6 ztělesňuje nové směřování značky Kia k udržitelné a inovativní mobilitě. Cílem vývoje tohoto špičkového elektromobilu bylo odstranit domnělé překážky, které mnohým brání v přechodu na elektromobil. Nový e-crossover například nabízí dojezd až 528 kilometrů a až 740 km v městském režimu (v závislosti na verzi), lze jej nabít z 10 na 80 procent za pouhých 18 minut u 800voltových stanic a má velmi prostorný interiér a zavazadlovpoužíváý prostor o objemu 520 litrů. Tím se EV6 vyrovná vozidlům s benzinovým nebo naftovým motorem, ale má výrazně lepší ekologickou bilanci.

 

Sledujte Kia na Twitteru @KIACzech

YouTube
Share