Tým MERCEDES-EQ FORMULA E opouští New York bez bodů

Stoffel Vandoorne dokončil jedenáctý závod ABB FIA FORMULA E Mistrovství světa v New York City na P12 ; Nyck de Vries projel cílovou čáru na P18

• Stoffel odstartoval E-Prix z P20 po problematické kvalifikaci a zlepšil se o osm míst v závodě dojel na dvanáctém místě .
  • Nyck odstartoval závod z P22 a na začátku závodu získal dobré pozice. Po 37 kolech projel cílovou čárou na P18.
  • Virgin Racing (146 bodů) vede týmový šampionát po jedenáctém závodě sezóny před DS Techeetah (144 bodů), Jaguar Racing (141 bodů) a Audi (115 bodů). Tým Mercedes-EQ Formula E (113 bodů) klesl na páté místo.
  • Další dva závody mistrovství světa ABB FIA Formule E 2020/21 se uskuteční v Londýně ve dnech 24. a 25. července 2021.

IAN JAMES, TEAM PRINCIPAL:

„Víkend v New Yorku nebyl takový, jak jsme si představovali. Je velkým zklamáním, že nastoupíme do letadla na cestu domů, aniž bychom získali jediný bod. Tento víkend jsme byli ve velmi obtížné pozici. Nebylo to poprvé, co jsme nedosáhli tak dobrého výsledku, jak jsme doufali, ale byla to první trať v této sezóně, na které jsme bojovali, abychom našli tempo, na které jsme normálně zvyklí. Je to sice frustrující, ale zároveň příležitost a výzva, od které se tým může odrazit. A pokud existuje skupina lidí, v kterou mám plnou důvěru, že bude bojovat o pozice, je to tento tým. Máme bojovného ducha a už teď tým zkoumá data a nenechá kámen na kameni, dokud se neujistí, že se dostaneme zpátky do hry. Naši soupeři tento víkend získávají body a my v sobě pomalu objevujeme lovce. Jsme odhodlaní a motivovaní jako tým pokračovat v boji o všechny body, které můžeme po zbytek sezóny získat. Zbývají nám jen čtyři závody. Čtyři šance na dvou místech, která jsou nám blízká: Londýn a Berlín. Věřím, že s námi mohou počítat – šampionát je stále velmi otevřený. “

S7_New York City, Sunday, 11th July 2021 – LAT Images

STOFFEL VANDOORNE:

„V kvalifikaci jsme měli smůlu, protože skupina 2 byla jediná, která se na začátku musela vypořádat s deštěm. Také mi chyběly dvě pneumatiky, protože jsem včera měl dva defekty. Výsledkem bylo, že jsem jel na dvou pneumatikách., které jsem už v sobotu použil v závodě. Celkově nám trochu chyběla přilnavost a když je pole tak konkurenceschopné a všichni jsou seskupeni  blízko u sebe, jet na starých pneumatikách není úplně ideální. V závodě jsem se posunul nahoru z P20 na P12. Více dnes nebylo možné. Možná jsem se mohl posunout ještě o jednu pozici, ale více už určitě ne. Trochu nám chybělo tempo a bojoval jsem s pravou zadní pneumatikou, která měla na sobě velmi málo gumy už před startem. Je těžké říci, jak moc to ovlivnilo celkový výkon, ale byl to pro nás těžký den a nebylo snadné  se posouvat dopředu. Čeká nás ještě hodně práce, ale věříme si. Tento tým má zkušenosti a ví, jak takové situace řešit, a nás to posílí. “