Renault představil zcela nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický na veletrhu IAA Mobility v Mnichově

 • Třetí generace modelu Kangoo, která byla uvedena na trh v roce 2021, nyní zahrnuje verzi se 7 samostatnými a polohovatelnými sedadly.
 • Tento nový model má dosud největší prostor pro cestující a zavazadlový prostor, aby vyhovoval jak profesionálům, tak soukromým zákazníkům.
 • Modelová řada Renault Grand Kangoo nabídne verzi s pohonem na spalovací motor i plně elektrickou verzi s dojezdem 265 km.
 • Vůz byl představen letos 5. září na veletrhu IAA Mobility v Mnichově.

Renault Kangoo

Renault Kangoo je již 25 let průkopníkem v segmentu vozů typu ludospace (MPV pro volný čas), který se svým designem, praktičností a vůbec prvními posuvnými bočními dveřmi ve své třídě neztratil krok s dobou a zůstal typicky inovativní. Jde také o jedinečný příběh úspěchu: Renault prodal více než 4,4 milionu vozů Kangoo v 50 zemích světa a elektrická verze je nejprodávanějším vozem ve svém segmentu již od roku 2011. Kangoo představuje to nejlepší z obou světů: vůz pro rodiny s elegantním designem a prostorností a vůz pro profesionály, zejména díky svému zavazadlovému prostoru a robustnosti.

Grand Kangoo E-Tech

 • Modelová řada Renault Kangoo, která se v průběhu let neustále vyvíjela a inovovala, nyní zahrnuje delší verzi Grand Kangoo.
 • Grand Kangoo, všechny silné stránky modelu Kangoo, veškeré inovace a ještě více prostoru
 • Zcela nové Grand Kangoo je stejně praktické jako standardní verze a je vybaveno veškerou bezpečnostní výbavou a komfortními prvky:

    Ve druhé řadě jsou 3 samostatná sedadla a ve třetí řadě 2, na které se pohodlně usadí 7 dospělých osob a vozidlo je prostornější než jakékoli jiné ve své kategorii.

 • Nejlepší prostor pro kolena cestujících ve 3. řadě ve své třídě (164 mm).
 • Více než 58 litrů přístupného úložného prostoru, včetně posuvné schránky Easy Life a odkládacích přihrádek pod podlahou ve 2. řadě.
 • Zavazadlový prostor o objemu 500 litrů v sedmimístné verzi, který lze rozšířit až na 3750 litrů po vyjmutí zadních sedadel a sklopení sedadla spolujezdce vpředu.
 • 5 „skutečných“ nezávislých zadních sedadel, posuvných, sklopných a vyjímatelných, umožňujících nepřeberné množství konfigurací sedadel.
 • Délka ložné plochy až 3,11 m při sklopeném sedadle spolujezdce.
 • 14 jízdních asistentů, včetně autonomního řízení 2. úrovně, pro zvýšení bezpečnosti.

Stejně jako u modelu Kangoo zaujme interiér palubní deskou z broušeného tmavého dřeva, pohodlnou kabinou a vylepšenou ergonomií. Přístrojová deska byla vylepšena tak, aby obsahovala specifické údaje E-Tech pro elektrickou verzi.

Přístup do 3. řady usnadňují 2 široké posuvné dveře o šířce 83 cm (+18 cm oproti modelu Kangoo), nízké prahy a sklopná sedadla ve 2. řadě. Praktické pro usnadnění nastupování a vystupování dalších cestujících (dospělých nebo teenagerů) nebo pro usazení dítěte do autosedačky upevněné pomocí úchytů isofix.

Grand Kangoo lze použít k jakémukoli účelu.

Standardně se dodává s prosklenými zadními dveřmi, ale je možné mít také zadní dveře otevíratelné do stran (180 stupňů) s prosklením 2/3-1/3 pro snadný přístup do zavazadlového prostoru, zejména tam, kde je omezena výška.

Velký vnitřní prostor je ideální pro rodiny, které hledají 7 velkých sedadel pro velmi pravidelné používání, a dokáže pojmout cestující všech velikostí v maximálním pohodlí.

Vozidlo nabízí 5 sedadel s isofixem, ergonomické sezení pro děti v dětských sedačkách, podsedácích nebo nouzovou přepravu, přičemž je schopno pohodlně pojmout 7 dospělých cestujících se snadným posunem každého sedadla a možností změny uspořádání sedadel (např. 2/2/2), která cestujícím ještě více usnadní cestování.

Nový lithium-iontový akumulátor 45 kWh (plně využitelných) zcela nového modelu Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický má 8 nezávislých a snadno opravitelných modulů a poskytuje motoru dojezd až 265 km podle normy WLTP – což je dostatečná hodnota pro většinu každodenních jízd při nejlepších nákladech na vlastnictví a používání.

Pokud zastavíte na 10 minut u 80kW DC nabíjecího bodu, můžete získat až 80 km dojezdu. Na baterie je poskytována záruka na 8 let nebo 160 000 km. Během této doby jsou bezplatně vyměněny, pokud jejich kapacita klesne pod 70 % jejich stavu (SoH).

Zcela nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický je poháněno motorem o výkonu 90 kW s okamžitě dostupným točivým momentem 245 Nm, takže jezdí plynule za všech situací. Pro optimalizaci dojezdu můžete přepnout jízdní režim na Eco, který omezí výkon na 56 kW a omezí rychlost vozidla na 110 km/h.

Můžete také zvolit některý ze tří režimů rekuperačního brzdění:

 • Plachtění (B1) zajišťující omezenou rekuperaci, které nejlépe funguje na volně průjezdných dálnicích a rychlostních silnicích.
 • Jízda (B2), výchozí režim rekuperace pro různé situace (reakce po zvednutí nohy z brzdového pedálu je podobná jako u vozidla se spalovacím motorem).
 • Brzda (B3) pro maximální rekuperaci, která nejlépe funguje v dopravních zácpách a na horských silnicích.

Konvenční hydraulický brzdový systém je spojen s adaptivním rekuperačním brzdovým systémem ARBS (Adaptative Regenerative Braking System).

Různé kombinace mezi trakčními a brzdnými režimy doplňují až šest různých jízdních stylů, které optimalizují komfort a dojezd v závislosti na stylu jízdy a dopravních podmínkách.

Veškeré informace o zvoleném jízdním režimu, řízení elektrické energie a asistenčních systémech řidiče lze zobrazit na volitelném 10palcovém, plně digitálním a přizpůsobitelném barevném přístrojovém panelu.

Pro maximalizaci dojezdu po celý rok je nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický vybaveno regulovanou dvouzónovou klimatizací s tepelným čerpadlem, která v zimě interiér vyhřívá a v létě ochlazuje na stejném principu jako reverzibilní klimatizace. Systém vytápění zachycuje kalorie mimo vozidlo a přenáší je do něj a systém chlazení odebírá kalorie z prostoru pro cestující a uvolňuje je mimo něj.

Tepelné čerpadlo pracuje optimálně při teplotách mezi -15 °C a +15 °C. A kromě toho, že zajišťuje prvotřídní klimatizaci, zachovává až 30 km dojezdu navíc, protože nevyhřívá prostor pro cestující výhradně prostřednictvím topných odporů, které čerpají energii z trakční baterie!

A konečně, zcela nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický je vybaveno volitelným výhřevem čelního skla, předních sedadel a volantu pro větší pohodlí v zimě, které má jen nepatrný vliv na baterii.

Zcela nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický se dodává se dvěma typy nabíječek:

 • 22 kW AC rychlonabíječka, která nabije baterii z 15 % na 80 % za 2 hodiny a 40 minut.
 • 22 kW AC – DC 80 kW nabíječka (standardní) pro dosažení dojezdu 170 km za 27 minut.

Tato nabídka nabíječek pokrývá celou škálu požadavků uživatelů zcela nového modelu Grand Kangoo.

Spolu s nabíječkou o výkonu 22 kW je baterie vybavena kapalinovým chladicím systémem a elektrickým odporovým výhřevem, který udržuje správnou teplotu, a tím zachovává její dojezd a zkracuje dobu nabíjení.

 

Aplikace MyRenault

A konečně, prostřednictvím aplikace MyRenault pro chytré telefony nebo multimediálního systému Renault Easy Link (standardní výbava) obsahuje zcela nový Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický specifické připojené služby, jako např:

 • plánované nabíjení baterie a vzdálené sledování stavu baterie;
 • plánované předehřívání nebo chlazení prostoru pro cestující;
 • pomoc při vyhledávání nabíjecích stanic na trase;
 • pomoc při vyhledávání cílů, kam můžete dojet se zbývajícím nabitím baterie.

Tento model bude k dispozici také se dvěma spalovacími motory, které splňují nejnovější emisní normy (Euro 6E):

 • 130 k benzínový motor s manuální šestistupňovou převodovkou nebo automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC, všestranný, dynamický a úsporný i se 7 osobami na palubě.
 • vznětový motor o výkonu 95 k, ve spojení se šestistupňovou manuální převodovkou, efektivní a úsporný.

Zcela nová modelová řada Renault Grand Kangoo bude zahrnovat dvě verze, které budou přesně odpovídat přáním a potřebám zákazníků:

 • Equilibre pro místní orgány, které chtějí poskytovat služby osobní dopravy, pohodlné a hospodárné;
 • Techno pro rodiny a živnostníky, kteří chtějí nekompromisní komfort a bezpečnostní standardy spolu s osobitým designem s praktickými prvky, jako jsou střešní lišty pro snadnou instalaci střešního boxu.

Grand Kangoo je od úrovně Equilibre standardně vybaven elektrickým ovládáním zadních oken, zadní parkovací kamerou, multimediální obrazovkou easylink a připojenými službami.

Objednávky budou zahájeny koncem letošního roku a dodávky budou zahájeny počátkem roku 2024.

 

Maubeuge, špičkové střediko v oblasti elektrotechniky

Od roku 1997 se v továrně Renault v Maubeuge v severofrancouzském Hauts-de-France vyrábí Kangoo pro celý svět.

Společně se závody v Douai a Ruitz tvoří tento závod nové středisko ElectriCity – největší a nejkonkurenceschopnější středisko výroby elektromobilů v Evropě, prostřednictvím kterého Renault plánuje do roku 2025 vyrábět 480 000 elektromobilů ročně.

V rámci úsilí o zajištění výroby nejnovějších osobních a užitkových verzí zcela nového modelu Kangoo, jakož i vozidel partnerů Mercedes a Nissan, při současném zaručení špičkové kvality výroby, investoval Renault do závodu 450 milionů eur a instaloval novou dílnu pro montáž baterií.

Elektromotor a nabíjecí zařízení nového modelu Kangoo E-TECH 100% elektrický jsou vyráběny v závodě Renault Cléon v Normandii (severozápadně od Paříže).

Pro podporu úspěchu modelu Renault Kangoo v různých verzích a zajištění výroby budoucího elektrického Renaultu 4 potvrdil závod v Maubeuge první vlnu náboru 200 stálých zaměstnanců v roce 2023. Tyto nábory jsou součástí sociální dohody „o budoucnosti závodů Renault v oblasti Hauts de France“, kterou podepsaly všechny odborové svazy 8. června 2021, v době vzniku průmyslového klastru ElectriCity. Pro tento závod bylo oznámeno celkem 350 přímých pracovních míst v období do roku 2024.

Továrna v Maubeuge zaměstnává 2 500 zaměstnanců.

Zdroj: Renault Česká republika