Příští zastávka v Šanghaji pro DS Automobiles a Formuli E

  • Již druhý rok po sobě zamíří mistrovství světa ABB FIA Formule E tento víkend do čínské Šanghaje, kde se uskuteční dvojzávod
  • Společnosti DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT jsou odhodlány přidat další body a mohou se spolehnout na talent jezdců Jeana-Erica Vergneho a Maximiliana Günthera
  • JEV, který loni v Číně získal pole position, bude mít za úkol pozvednout vlajku francouzského výrobce, kde je ambasadorem značky

Shanghai E-Prix

Od 31. května do 1. června se v čínské metropoli Šanghaji uskuteční 10. a 11. závod 11. sezóny Formule E. Shanghai E-Prix, která se jede na zkrácené verzi slavného International Circuit, by měla opět nabídnout intenzivní konkurenci a spoustu překvapení.

Pro tým DS PENSKE bude hlavním cílem umístit oba vozy DS E-Tense FE25 na bodech a vrátit se zpět do celkové první trojice v šampionátu.

Jean-Eric Vergne a Maximilian Günther, kteří budou řídit čistě elektrické monoposty vyvinuté společností DS Performance, budou stejně odhodlaní tohoto cíle dosáhnout.

Závody v Šanghaji se budou konat v sobotu a neděli v 9:00 SEČ (15:00 místního času).

Jean-Eric Vergne, DS Penske, DS E-Tense FE23

Eugenio Franzetti, ředitel DS Performance:

„Od této Shanghai E-Prix samozřejmě očekáváme hodně. Do konce sezóny zbývá sedm závodů a absolutně potřebujeme získat body, abychom se vrátili na celkové stupně vítězů. Myslím, že jsme naprosto schopni dosáhnout našeho cíle, protože jsme se poučili z našich chyb a těžíme z velmi konkurenceschopného vozu, který máme k dispozici!“

Klíčové údaje od vstupu společnosti DS Automobiles do Formule E:

  • 130 závodů
  • 4 mistrovské tituly
  • 17 vítězství
  • 52 pódiových umístění
  • 25 pole position

 

 DS AUTOMOBILES

Společnost DS Automobiles, založená v Paříži v roce 2014, je prémiovou značkou, jejímž cílem je ztělesnit francouzské umění cestování. Díky výjimečnému dědictví, jehož příkladem je model DS z roku 1955 a obohacené o bohatství francouzské kultury, nabízí společnost DS Automobiles globální a rozmanitou nabídku s modely DS 3, N° 4, DS 7 a N°8.

Automobily DS jsou určeny pro klientelu, která hledá něco jiného, chce cestovat po světě a užívat si každý okamžik. V kombinaci se sadou služeb na míru nabízejí jedinečný zážitek ze značky před, během a po každé cestě.

Společnost DS Automobiles, která od svého vstupu do Formule E v roce 2015 získala řadu rekordů, včetně dvou dvojnásobných titulů v kategorii týmů a jezdců, je v čele elektrifikace a každý ze svých modelů prodává v elektrifikované verzi. Značka nabízí 100% elektrické pohonné jednotky, stejně jako samonabíjecí a plug-in hybridy s výkonem až 360 koní a pohonem 4 kol. V roce 2025 společnost DS Automobiles urychlí přechod na elektrický pohon uvedením modelů N°4 s dojezdem 450 kilometrů a N°8, nové vlajkové lodi DS s dojezdem až 750 kilometrů.

Značka DS působí ve 40 zemích a má exkluzivní distribuční síť, která zahrnuje téměř 450 prodejen DS STORES po celém světě.

 

PENSKE AUTOSPORT

PENSKE AUTOSPORT je americký závodní tým, který v roce 2007 založil Jay Penske. Tým sídlí v Los Angeles v Kalifornii, největším metropolitním trhu s elektromobily na světě.

Po mnoha úspěšných letech závodění v IndyCar (2007-2014) se tým rozhodl přejít na elektrickou mobilitu a stal se jedním ze zakládajících týmů mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Mottem týmu je latinská fráze „E Pluribus Unum“ – což znamená „z mnoha je jeden.

 

Zdroj: DS Automobiles

 

Kalendář závodů Formule E na rok 2025