Nový Renault Austral ambiciozní SUV

Renault obnovuje svou nabídku v kategorii SUV ambiciózním modelem: Nový Renault Austral. Bude jedním z pilířů při znovudobývání segmentu C, který je srdcem světového automobilového trhu. Nový Austral pokračuje v ofenzívě, kterou v tomto segmentu zahájily modely Arkana a Mégane E-Tech elektrický, v tradici „vozů pro život“, a to s rozhodným moderním přístupem. Cílem přístupu „New Wave“ je, aby se značka stala měřítkem v oblasti technologií, čisté energie a služeb.

Nový Renault Austral

Nový Renault Austral je v souladu se strategickým plánem Renaulution. Jeho název, který evokuje jih a otevřené prostory a slibuje neomezené možnosti, souzní s geny značky.

Špičkově vybavený a propracovaný interiér vozu Nový Austral nabízí komfort hodný rodinných modelů, které se zapsaly do historie značky Renault. Klenotem velkorysé a přívětivé kabiny je obrazovka openR, která kombinuje zobrazování údajů jako je např. navigace či multimédia a integruje to nejlepší ze služeb a aplikací Google. Dvě velké obrazovky s úhlopříčkou 12″ a head-up displej s úhlopříčkou 9,3″ pokrývají celkovou plochu téměř 1 000 cm2 a poskytují intuitivní, pohlcující a propojený zážitek z jízdy.

Nový Austral je na vrcholu modernosti a nabízí 32 jízdních asistentů (ADAS), nastavení multi-sense a 4Control advanced, třetí generaci systému řízení všech kol vyvinutého společností Renault. Jedná se o užitečné, proaktivní a inteligentní technologie, které zvyšují pohodlí, potěšení a bezpečnost cestujících.

Nový Austral, první vůz Renault navržený na platformě CMF-CD třetí generace vyvinuté v rámci Aliance, nabízí novou verzi systému E-Tech „full hybrid“, který je výkonnější a účinnější, a dva benzínové motory „mild hybrid“ 48V (nebude uveden na český trh) a 12V. Různé technologie elektrifikace, které pokrývají všechny způsoby použití pro soukromé osoby i vozové parky.

Nový Renault Austral

Kde se nový Renault Austral vyrábí

Nový Austral se vyrábí v supermoderní továrně ve španělské Palencii a v každé fázi výroby podléhá přísným kontrolám. Nic není ponecháno náhodě, od výběru materiálů až po kontrolu funkčnosti, včetně montáže dílů a lakování. Při návrhu vozidla bylo interními odborníky a skupinou externích spotřebitelů posouzeno téměř tisíc kritérií, takže kvalita a odolnost jsou základem jeho specifikací a požadavků.

Objednávky hybridní verze E-Tech

Ve Francii jsou objednávky na nový Renault Austral otevřeny od září 2022. Dodávky budou zahájeny v prosinci 2022. V České republice budou objednávky na mild hybridní verze spuštěny v listopadu, na hybridní verze počátkem léta 2023. První vozy vybavené mild hybridním systémem budou dodány březnu, hybridní verze E-Tech dorazí k zákazníkům ke konci léta 2023.

nový Renault Austral

„S jedním z nejlepších informačních a zábavních systémů na trhu a nejúčinnějším hybridním motorem na světě umožňuje Nový Austral Renaultu obnovit nabídku SUV v segmentu C produktem, který splňuje jeho ambice a je určen pro srdce evropského trhu.“ Luca de Meo, generální ředitel společnosti Renault

 

Zdroj: Renault Česká republika