Misano E-prix nedělní závod s výjezdem safety caru

Po sobotním závodu Antonio Félix DaCosta přišel o své vítězství, protože byl diskvalifikován pro porušení z technických parametrů. Do nedělního závodu startoval z posledního místa, v kvalifikaci mu byl čas smazán pro porušování traťových limitů. Sergio Sette Camara byl penalizován 50 sec za nadměrné využití energie. Sam Bird dostal varování za ohrožení Nicka Cassidyho.

Start závodu

Po startu se dopředu tlačil Jake Hughes, Pascal Wehrlein se dostal před Jean-Erica Vergneho. Ve 2. kole byl v čele závodu Jake Hughes. Mitch Evans měl o 2% více energie než jeho soupeři. Sledovali jsme souboj o 5. místo mezi Samem Birdem a Nico Müllerem. V 5. kole byl ve vedení Pascal Wehrlein, v 7. kole byla vyvěšena žlutá vlajka poté co Robin Frijns vyjel mimo trať po kontaktu se Edoardem Mortarou.

Výjezd safety caru po kolizi Robina Frijnse

Následoval výjezd safety caru a Robin Frijns odstoupil ze závodu.

V 9. kole byl závod restartován. Pořadí po restartu:

Müller, Wehrlein, Cassidy, Hughes, Rowland, Günther, Dennis, Nato, Vergne, Bird, DaCosta, Fenestraz, Sette Camara, Mortara, DeVries, Vandoorne, Evans, DiGrassi, Buemi, Ticktum, Daruvala.

Pascal Wehrlein útočil v 10. kole na Jakea Hughese, ten aktivoval útočný mód a dostal se za Nicka Cassiyho. V 11. kole opět Pascal Wehrlein útočil na vedoucí pozici. Antonio Félix DaCosta měl technický problém – poškození předního přítlačného křídla a zajel do boxu k jeho výměně a současně k výměně přední pneumatiky. Dopředu se tlačil Oliver Rowland a Jake Dennis. Max Günter postupoval dopředu. Norman Nato vyjel mimo trať a také zajel do boxu pro poškození vozu.

Jake Dennis ve 13. kole předjel Nica Müllera. V 15. kole vedl závod Oliver Rowland. V 15. kole vyjel mimo trať Sam Bird.

Sebastian Buemi odstoupil ze závodu

V 16. kole Sebastian Buemi zajel do boxu a odstoupil ze závodu pro poškození vozu. V 17. kole zastavil vůz na trati Mitch Evans a následovala žlutá vlajka. V 18. kole byl v čele závodu Pascal Wehrlein. V 21. kole Oliver Rowland předjel Pascala Wehrleina a o několik kol později na něho Pascal Wehrlein útočil ve snaze získat pozici zpět. Lucas DiGrassi byl penalizován 5 sec za způsobení kolize.

Závěr závodu

Oliver Rowland měl v závěru závodu nedostatek energie a propadal se pořadím. Nick Cassidy v posledním kole přejel Nica Müllera a získal 3. místo.

Do cíle dojel na prvním místě Pascal Wehrlein, na místě druhém Jake Dennis a na třetím místě Nick Cassidy.