Maserati MCXtrema: jméno nejvýkonnějšího a nejmimořádnějšího vozu značky pouze pro okruhy            

Jmenuje se Maserati MCXtrema a vystihuje veškerou rušivou sílu závodního vozu o výkonu 730 koní – bez typového schválení pro jízdu na silnici.

Maserati MCXtrema

Zpočátku byl tajně znám jako „Project24“. Nyní je čas představit světu jeho oficiální název: reminiscence základního modelu Maserati MC20 – „prvního svého druhu“, supersportovního vozu kompletně vyrobeného v Itálii, který znamenal začátek nové éry značky. Vzdává také hold silnému odkazu Maserati Corse spolu s konceptem extrému, který připomíná vynikající duši tohoto výjimečného čtyřkolového zázraku.

Koncept tohoto jedinečného produktu – celosvětově vyrobeno pouze 62 vozidel a již vyprodáno – je myšlenkou vypustit skutečného závodního dravce, něco odlišného  ve srovnání s čímkoliv, co bylo dosud provedeno. 

Vůz věnovaný dokonalosti gentlemanských řidičů a nadšenců závodních vozů, navržený tak, aby zapůsobil a zažehl vášeň pro extrémní závodění, připravený dobýt tratě po celém světě – v soukromých testovacích jízdách – svým kvalitním designem a ohromujícím výkonem.

Maserati MCXtrema bude odhaleno v The Quail 18. srpna během prestižního Monterey Car Week 2023.

Maserati S.p.A.

Maserati vyrábí kompletní řadu jedinečných vozů, které jsou okamžitě rozpoznatelné pro svou mimořádnou osobnost. Díky svému stylu, technologiím a přirozeně exkluzivnímu charakteru potěší i ty nejnáročnější a vždy byly měřítkem pro globální automobilový průmysl. Tradice úspěšných vozů, z nichž každý nově definuje, co dělá italský sportovní vůz z hlediska designu, výkonu, komfortu, elegance a bezpečnosti, v současné době k dispozici na více než 70 trzích po celém světě. Ambasadory tohoto dědictví jsou vlajková loď Quattroporte, sportovní sedan Ghibli, Levante – první SUV vyrobené Maserati a Grecale, zcela nové „každodenní výjimečné“ SUV, všechny modely charakterizované použitím nejkvalitnějších materiálů a vynikajících technických řešení. Řada vybavená 4-válcovými hybridními pohony – k dispozici pro Ghibli, Grecale a Levante – V6 benzín a V8, s pohonem zadních kol a všech kol, ztělesňující výkonnostní DNA značky Trident, nyní doplněná Grecale Folgore, prvním plně elektrickým SUV Maserati. Vrchol nabídky tvoří supersportovní vůz MC20 a spyder MC20 Cielo, poháněný průkopnickým 100% motorem Maserati Nettuno V6, který poprvé začleňuje technologie odvozené od F1 do pohonné jednotky standardního sériově vyráběného vozu. Nové GranTurismo je k dispozici jak s vysoce výkonným zážehovým motorem V6, odvozeným od Nettuna, tak se 100% elektrickou verzí: GranTurismo Folgore, prvním vozem v historii značky z Modeny, který toto řešení přijal. Do roku 2025 budou všechny modely Maserati k dispozici také v plně elektrické verzi a celá řada Maserati bude pouze na elektřinu do roku 2030.

 

Zdroj: Maserati