Koncepční vůz PEUGEOT INCEPTION: vize budoucí generace elektromobilů značky Peugeot

  • E-POWER: Peugeot urychluje elektrifikaci své nabídky
  • ALLURE: koncepční vůz Peugeot Inception, vize budoucnosti značky Peugeot
  • EMOTION: nová generace Peugeot i-Cockpit®, nový pohled na řízení
  • EXCELLENCE: nová éra opírající se o platformy určené pro elektromobily

Generální ředitelka značky Peugeot Linda Jackson dne 17. října na pařížském autosalonu oznámila, že v příštích týdnech značka odhalí koncepční vůz Peugeot Inception. Tento koncept naznačí podobu nové generace vozů postavených na platformách určených pro elektromobily. Současně bude demonstrovat významný krok vpřed z hlediska zaměření značky na nabídku 100% elektrických vozů.

Peugeot v současné době naplno těží z prodejního úspěchu svých vozidel vybavených elektromotorem a rychle rozšiřuje svou elektrifikovanou nabídku:

  • Od začátku roku jsou modely e-208 a e-2008 ve svých segmentech prvním a druhým nejprodávanějším elektromobilem v Evropě;
  • V roce 2023 budou na trh uvedeny plně elektrické verze nových modelů 308 a 308 SW a také nový model E-208 s výkonem vyšším o 15 % (115 kW) a dojezdem delším o 10,5 % (400 km);
  • Hybridní technologie bude v roce 2023 v nabídce celé modelové řady Peugeot, počínaje modely Peugeot 3008 a 5008;
  • Nabídka plug-in hybridních modelů značky Peugeot se rozšiřuje o nový Peugeot 408, který je k dispozici ve dvou verzích (180 a 225 k). Tento model má právě světovou premiéru na autosalonu v Paříži.

Rok 2023 bude pro Peugeot elektrickým rokem

„2023 bude pro Peugeot elektrickým rokem. V příštím roce budeme nabízet elektrifikovanou verzi všech našich modelů. Díváme se ale mnohem dál,“ uvedla na pařížském autosalonu Linda Jackson, generální ředitelka společnosti Peugeot. „Budeme pokračovat v rychlé elektrifikaci naší nabídky a v příštích dvou letech uvedeme na trh nejméně pět 100% elektrických modelů. To znamená, že Peugeot bude mít v roce 2025 v nabídce všechny své modely se 100% elektrickým pohonem. Současně připravujeme uvedení nové generace modelů postavených na platformách určených pro elektromobily. Naše plány ztělesňuje koncepční vůz Peugeot Inception, který odhalíme v následujících týdnech. Jeho název Inception, tedy „Počátek“ hovoří za vše. Tento koncept zahájí novou 100% elektrickou éru značky Peugeot s příslibem, že od roku 2030 bude 100 % modelů Peugeot prodávaných v Evropě 100% elektrických.“

 

Koncepční vůz Peugeot Inception

Koncepční vůz Peugeot Inception ukáže, jak značka Peugeot využívá výhod elektrických platforem nové generace k novému pojetí celého přístupu k automobilu. Peugeot zásadním způsobem přepracovává vnitřní prostor, nově interpretuje pohyby rukou při řízení v rámci nové generace kabiny Peugeot i-Cockpit a vytváří nové digitální a fyzické zážitky.

Koncepční vůz Peugeot Inception také posune na novou úroveň designový jazyk značky, přičemž ještě více posílí její nejtypičtější rysy – postoj šelmy a světelný podpis se třemi drápy.

Peugeot Inception, který představuje jasnou optimistickou vizi automobilové budoucnosti, bude ztělesněním základních hodnot značky – Allure, Emotion a Excellence. Je symbolem začátku nové éry, bude předzvěstí nové generace modelů značky a naznačí, jaké vlastnosti a technologie najdou zákazníci v nových modelech Peugeot od poloviny tohoto desetiletí.