Formule E: 2023 Driyah E-Prix sobotní závod

V kvalifikaci zvítězit Jake Hughesa a získal pole position. Do závodu nastoupil i Maxmilian Günther. Místo zranděného Robina Frijnse jel opět jel Kelvin van der Linde.

Start závodu

Mitch Evans měl krásný start a Jake Hughes neudržel vedení před Mitchem Evansem. Za nimi jel  René Rast.

Dále v pořadí  Pascal  Wehrlein , Edoardo Mortara, Sebastian Buemi , Jake Dennis, Sebastian Bird, Stoffel Vandoorne, Maxmilian Günther, Dan Ticktum, Sergio Sette Camara, Dan Ticktum Nick Cassidy, Jean Éric Vergne, Oliver Rowland, António Felix Da Costa, Norman Nato, André Lotterer, Lucas Di Grassi,  Kelvin van der Linde, Nico Müller. Pascal Wehrlein se úspěšně prodíral polem.

Mitch Evans, Jaguar TCS Racing, Jaguar I-TYPE 6Jake Hughes, NEOM McLaren Formula E Team, e-4ORCE 04 Start

Pascal Wehrlein, TAG Heuer Porsche Formula E Team, Porsche 99X Electric Gen3, 1st position Jake Dennis, Avalanche Andretti Formula E, Porsche 99 X Electric Gen3, 2nd position,Rene Rast, NEOM McLaren Formula E Team, e-4ORCE 04, 3rd position,

Průběh závodu

Jake Dennis ztratil pozici, když se před Sebastiana Buemiho dostal Edoardo Mortara. Ve 4.kole se Kelvin  van der Linde propadl za Nica Müllera. V 9. kole se Sacha Fenestraz dostal před Sergia Sette Camaru. Probíhal souboj mezi Jeanem Éricem Vergne a Antoniem Da Costou o 15. místo . V 10. kole se René Rast dostal před Mitche Evanse. Jake Hughes aktivoval útočný mód a dostal se před Pascala Wehrleina. Ve 12. kole René Rast využil attack mode a dostal se do vedení před Mitche Evanse. Pascal Wehrlein zaútočil a dostal se před Jakea Hughese. Ve 13. kole předjel Mitche Evanse a postoupil na 2. místo za René Rasta. V 16. kole Pascal Wehrlein ativoval attack mode. V 18. kole klesl René Rast na druhé místo a vedení se ujal Pascal Wehrlein. Ve21. kole Jake Dennis předjel Edoarda Mortaru. Situace využil Sam Bird, který se také dostal před Edoarda Mortaru. Jake Hughers aktivoval attack mode a dostal se před Sama Birda. Jake Dennis ve 23. kole předjel Mitche Evanse. Jake Dennis ve 23. kole předjel René Rasta a postoupil na 2. místo. Pascal Wehrlein měl náskok 2 sec na Jakea Dennise. Dennis aktivoval na minutu attack mode. V 27.kole Sam Bird jde přes René Rasta.

Pascal Wehrlein, TAG Heuer Porsche Formula E Team, Porsche 99X Electric Gen3

Výjezd safety caru po kolizi Nica Müllera.

V 27. kole narazil do zdi Nico Müller a na trať vyjel safety car. Ve 30. kole safety car zajel do boxu a závod byl restartován. Pascal Wehrlein měl pěkný restart, Edoardo Mortara a Maxmilian Günter aktivovali attack mode. Ve 32. kole odstupuje ze závodu Oliver Rowland. Sam Bird se pokoušel předjet René Rasta, Ve 33. kole Sam Bird zaútočil znovu na René Rasta ale vyjel mimo dráhu a předjížděcí manévr se nezdařil. V 35. kole znovu zkoušel Sam Bird předjet René Rasta, ale tomu se dařilo ubránit se. Závod byl prodloužen o jedno kolo v souvislosti s výjezdem safety caru. Ve 39. kole jame byli svědky souboje o 5. místo mezi Mitchem Evansem a Jakem Hughesem . René Rast vybojoval 3.místo, Mitche Evanse předjel těsně před cílem Sebastian Buemi.

Závěr závodu

Pascal Wehrlein zvítězil v závodě. Na druhém místě dojel Jake Dennis a na místě třetím René Rast.

Pascal Wehrlein, TAG Heuer Porsche Formula E Team, Porsche 99X Electric Gen3, 1st position,