Formula E: Čistě nulová uhlíková stopa od samého počátku: FORMULA E Zveřejňuje zprávu o udržitelnosti sezóny 8

  • Zpráva o udržitelnosti 8. sezóny Formule E pokrývá dosud největší sezónu prvního sportu na světě, který byl od počátku čistě nulovou uhlíkovou stopou, což bylo dosaženo v souladu s definicí čistě nulové uhlíkové stupy pro rok 2020
  • Se 16 závody, 10 světovými městy, čtyřmi kontinenty a uvedením GEN3 – nejefektivnějšího závodního vozu na světě – je Formule E i nadále odhodlána k úsilí o čistě nulovou uhlíkovou stopu v souladu s nejvyššími dostupnými standardy.
  • Zpráva s názvem „Racing For Better Futures“ zdůrazňuje spolupráci s UNICEF, místními komunitami, postupující technologické hranice elektrických vozidel (EV) a program rozmanitosti FIA Girls on Track
  • Iniciativy staví na předních světových závazcích udržitelnosti v oblasti dopadů na životní prostředí, snižování emisí uhlíku, sociálního pokroku a technologických inovací

Racing For Better Futures

Formule E dnes zveřejňuje svou zprávu o udržitelnosti sezóny 8 nazvanou Racing For Better Futures, která podrobně popisuje dosud nejúčinnější rok prvního sportu na světě založeného s udržitelností ve svém jádru.

Hlavní body 8. sezóny

Hlavním bodem 8. sezóny bylo uvedení GEN3 v Monaku, které je fanoušky považováno za duchovní domov motoristického sportu. Je to nejrychlejší, nejlehčí, nejvýkonnější a nejefektivnější elektrické závodní auto, jaké kdy bylo vyrobeno.

GEN3

GEN3 je poháněn elektromotory, které jsou podstatně účinnější než spalovací motory (ICE) a přeměňují více než 95 % elektrické energie ve srovnání s cca. 40 % ve vysoce účinných ICE jiných motoristických sportů. Kromě toho byl GEN3 přirovnáván k ‚elektrárně na kolech‘, která vyrábí více než 40 % energie, kterou spotřebuje v závodě, prostřednictvím rekuperačního brzdění.

GEN3 je první formulový vůz přizpůsobený myšlení životního cyklu, s jasnou cestou k druhému životu a konci životnosti všech pneumatik, náhradních dílů a článků baterie. Je to první formulový vůz, který při konstrukci karoserie používá len a recyklovaná uhlíková vlákna, přičemž všechna odpadní uhlíková vlákna jsou znovu použita. Přírodní kaučuk a recyklovaná vlákna tvoří 26 % nových pneumatik GEN3, které jsou po závodě plně recyklovány.

Jamie Reigle, CEO Formule E:

„V době, kdy zveřejňujeme naši zprávu o udržitelnosti 8. sezóny, nebyl zájem o motorsport nikdy vyšší. Globální dosah tohoto sportu poskytuje silnou platformu pro zapojení stovek milionů fanoušků po celém světě do přijímání pozitivních opatření v boji proti změně klimatu. Ve Formuli E bereme naši vedoucí roli vážně tím, že řídíme agendu a nastavujeme měřítko pro udržitelný sport. Těší nás, že ostatní napříč sportovním spektrem následují náš příklad. Jsme zastánci elektrické budoucnosti a pevně věříme, že elitní sport, vysoký výkon a udržitelnost mohou koexistovat bez kompromisů. Formule E je odhodlána posouvat hranice na špici technologií, výkonu a udržitelnosti. Uvedení závodního vozu GEN3 během 8. sezóny je důkazem našeho závazku. GEN3 je nejúčinnějším závodním vozem na světě a je popisován jako stroj vytvořený na průsečíku vysokého výkonu, účinnosti a udržitelnosti. GEN3 měl letos svůj závodní debut, upoutal pozornost diváků a ukázal vzrušující, elektrickou budoucnost motoristického sportu.

Nová zpráva zdůrazňuje další klíčové sociální projekty v období 2021/2022, včetně probíhající práce prostřednictvím charitativního partnerství s UNICEF a jeho Fondem pro bezpečné a zdravé životní prostředí; aktivace FIA Girls on Track; a starších projektů v závodech, kde přímo prospívají komunitám, kde se závody konají.

Klíčové iniciativy a závazky

Zdůrazněny jsou také klíčové iniciativy a závazky, které jsou přínosem pro planetu, s trvalým závazkem udržovat čistý nulový status šampionátu. Formule E byla prvním sportem na světě, který dosáhl takového statusu, a v minulé sezóně oznámila 24% snížení emisí oproti základní linii 5. sezóny – což je daleko před vědecky podloženým cílem 45% snížení do roku 2030.

Formule E v hodnocení Global Sustainability Benchmark in Sports

Formule E byla také nezávisle hodnocena a uznána jako nejudržitelnější sport na světě podle Global Sustainability Benchmark in Sports (GSBS), kromě zachování mezinárodního standardu pro udržitelné závody (ISO 20121) a tříhvězdičkové úrovně FIA pro environmentální akreditaci..

Měřítka pozitivního dopadu, který měly její iniciativy v oblasti udržitelnosti, zahrnují partnerství s UNICEF, z něhož má prospěch téměř 700 000 dětí na celém světě postižených změnou klimatu; hostování 450 dívek v rámci programu FIA Girls on Track; investování více než 500 000 EUR do mnoha filantropických projektů po celém světě; a více než 110 000 EUR na různé iniciativy pro zapojení komunity ve všech hostitelských městech.

Julia Palle, ředitelka pro udržitelnost, Formule E:

„Osmá sezóna byla pro Formuli E dalším významným rokem v udržování a rozvoji naší ambiciózní strategie udržitelnosti. S dvojím zaměřením na využití mistrovství světa ABB FIA Formule E ve prospěch lidí i planety jsme vyvinuli další iniciativy. Ať už se zaměřujeme na děti, místní komunity, genderovou rozmanitost, dokonalost v oblasti životního prostředí nebo vývoj špičkových technologií, které změní budoucnost trhu s elektromobily, jsme odhodláni využít náš hlavní cíl udržitelnosti ke zmírnění dopadů změny klimatu a urychlení udržitelného rozvoje. lidský pokrok pro všechny.“

Zprávu o udržitelnosti 8. sezóny naleznete ZDE:

 

Zdroj: ABB FIA Formula E

 

ABB FIA Formula E – kalendář závodů na rok 2023