Extrémně náročnou moravskou ecorally úspěšně dokončily všechny posádky značky Peugeot, přivezly i dvě bronzové medaile

Druhou soutěž šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally, kterým byla II. Futures Contproduct classic Rally Morava (12. a 13. května 2023) označily všechny tři posádky s vozy Peugeot e-208 jednohlasně jako nesmírně náročnou. Nejúspěšnější z nich, Kryštof a Nikola Hájkovi s bílým Peugeotem e-208 skončili na 3. místě. Petr a Martina Vomáčkovi obsadili sedmou příčku a nová ryze dámská posádka Lucie Kudrnovská – Monika Homolová pak čtrnáctou. V poháru značek získal Peugeot třetí místo.

PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally

„Snad nejnáročnější, co jsme kdy absolvovali!“ shodují se zkušení závodníci Kryštof Hájek i Petr Vomáčka. Pro nováčky v ecorally, Lucii Kudrnovskou a Moniku Homolovou tak byla moravská ecorally doslova „křest ohněm“.

„První etapa odstartovala ve 20 hodin z Olomouce a jela se přibližně do půlnoci. Startu předcházela administrativní a technická přejímka už od 16 hodin, takže vzhledem k tomu, že jsme ještě v pátek šli do práce, a poté jsme museli urazit cestu z Prahy do Olomouce, bylo to celkově velmi vyčerpávající. Náš Peugeot e-208 nás ale podržel. Cestu zvládl s jediným krátkým dobíjením a vše jsme stihli,“ vysvětluje Petr Vomáčka.

Noční etapu komplikovala tma, únava a zejména pak zvířata na silnici. Ecorally totiž vedla úseky, kde se zvěř často pohybuje. Jízda proto vyžadovala maximální soustředění a neustálou pozornost. Všechny tři posádky s vozy Peugeot si však vedly skvěle a po prvním dnu „přenocovaly“ na 3., 6. a 16. místě (pořadí: Hájkovi, Vomáčkovi, Kudrnovská-Homolová).

Peugeot: posádka Hájek – Hájková

Druhá etapa začala v sobotu 13. května v 9:30. Jejím největším úskalím byla nutnost řídit takřka šest hodin bez možnosti přestávek. V této etapě se stejně jako během prvního dne nejlépe dařilo manželům Hájkovým. Až do konce závodu udrželi třetí místo a do šampionátu si tak připsali cenných 21 bodů.

Manželům Vomáčkovým, kteří se po prvním dnu ze šestého místa postupně probojovávali dopředu, bohužel zkomplikovala jejich nadějný útok na čtvrté místo kolona vozidel jiné motoristické akce pořádané ve stejném termínu. Nakonec se Petr a Martina Vomáčkovi museli spokojit s celkovým 7. místem. Do šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally si připisují 13 bodů.

Nová, ryze ženská posádka Lucie Kudrnovská – Monika Homolová podala v jejich první společné soutěži s vozem Peugeot e-208 skvělý výkon. Umístila se na celkovém 14. místě a získala 5 bodů do seriálu.

V poháru ve spotřebě v ecorally se posádky značky Peugeot umístily na 7., 8. a 11. místě. V hodnocení výrobců obsadil Peugeot 3. příčku.

Kryštof Hájek:

„Futures Contproduct ecorally pro nás byla úžasným zážitkem. Po loňské „bramborové“ sezóně jsme prolomili hranici stupňů vítězů a získali jsme bronz v kategorii regularity. V této ecorally jsme se vyvarovali zásadních chyb, a přesně tak hodláme pokračovat. Pro nás se tato soutěž stala velikou vzpruhou po náročném úvodu sezóny v Českém Krumlově, a my jsme tak konečně odjížděli s pocitem vítězů.“

Petr Vomáčka:

„Celkové 7. místo je pro nás trochu zklamáním, zvlášť když jsme do poslední chvíle bojovali o čtvrtou příčku. Měli jsme ji takřka na dosah, když došlo k zablokování křižovatky z důvodu průjezdu spanilé jízdy motorek, tedy jiné akce pořádané ve stejném čase na stejném místě. Nicméně celkově jsme si soutěž užili a těšíme se na další pokračování šampionátu.“

Lucie Kudrnovská:

„Za naši posádku mohu říct, že tato ecorally byla zajímavá. Napínavá, vyčerpávající a s nekonečně dlouhým šestihodinovým přejezdem bez zastávek, což bylo opravdu velmi nekomfortní, ale celkový dojem je jednoznačně pozitivní. Se 14. místem jsme spokojené, zejména s ohledem na to, že se v ecorally teprve rozkoukáváme, zatímco většina našich konkurentů má už bohaté zkušenosti.“

Zdroj: Peugeot ČR

 

Základní sestava elektrických Peugeotů posiluje, na moravské ecorally odstartuje „trikolóra“