DS Automobiles a Jean-Eric Vergne obsadili v Berlíně další umístění v top ten

Poté, co o den dříve získal s Jeanem-Éricem Vergnem 50. umístění na stupních vítězů, dosáhl DS Automobiles a jeho partner PENSKE AUTOSPORT v neděli dalšího umístění v top 10.

DS Automobiles v nedělním závodě 2024 Berlin E-Prix

Po prvních 10 závodech sezóny má DS PENSKE silný boj o provizorní stupně vítězů v šampionátu týmů

Poté, co v sobotu s Jeanem-Éricem Vergnem obsadili 50. umístění na stupních vítězů pro společnost DS Automobiles na historickém letišti Tempelhof, vyjeli jezdci DS PENSKE v neděli znovu na trať ve druhém závodě Berlín E-Prix. Stoffel Vandoorne a Jean-Eric Vergne, kteří startovali z osmého a devátého místa na startovním roštu, byli opět odhodláni prosadit se v mistrovství světa ABB FIA Formule E.

Druhý závod se nesl v podobném duchu jako první střetnutí, které se konalo včera, se spoustou předjíždění, několika incidenty a dvěma výjezdy safety caru.

Navzdory tomu, že jeho vůz DS E-Tense FE23 byl poškozen kontaktem, francouzský pilot Jean-Éric Vergne do toho dal vše, aby se dostal do první desítky. Dvojnásobný šampion Formule E byl odměněn, když v cíli získal bod za 10. místo.

Pro Stoffela Vandoornea byl nedělní závod mnohem složitější. Zatímco tvrdě bojoval ve středu pole, musel belgický pilot v polovině závodu zajet do boxů v důsledku střetu s jiným soupeřem. Tím skončily Stoffelovy šance zúročit své dobré výkony.

Po dvojzávodě v Berlíně je nyní DS PENSKE na čtvrtém místě v hodnocení týmů, zatímco Jean-Eric Vergne je v současné době šestý v klasifikaci jezdců. Do konce 10. sezóny zbývá odjet ještě šest závodů, a pokud jde o boj o stupně vítězů v obou šampionátech, příběh týmů DS Automobiles a PENSKE AUTOSPORT zdaleka nekončí.

Další dva závody mistrovství světa ABB FIA Formule E se uskuteční v čínské Šanghaji od 25. do 26. května 2024.

Eugenio Franzetti, výkonný ředitel DS:

„Dnešní závod byl pro nás úplně jiný než včerejší. Naši jezdci se okamžitě ocitli uprostřed skupiny, což je těžká situace, protože často dochází ke kontaktům. A přesně to se stalo: Stoffel se stal obětí nehody a musel zastavit a vyměnit přední křídlo, zatímco JEV utrpěl poškození svého vozu, které mu znemožnilo držet tempo vedoucích jezdců. Ale nakonec byl víkend pozitivní, což nám umožnilo získat cenné mistrovské body, a také uspokojení z druhého místa v sobotním závodě. Domů odjíždíme s pocitem sebevědomí díky našim výkonům a s vědomím, že tvrdá práce se vždy vyplatí. Od dnešního večera už přemýšlíme o dalších závodech v Šanghaji.“

Jean-Eric Vergne, šampion Formule E z let 2018 a 2019:

„Start byl trochu obtížný na zvládnutí, ale dokázal jsem ušetřit síly na zbytek závodu. Krok za krokem jsem se pohyboval dopředu, ale pak jsem uvízl v provozu. Některé části vozu byly poškozené a špatně se s ním jezdilo. Od té chvíle už šlo jen o to, aby se omezilo poškození a auto dojelo do cíle Z konečného výsledku jsem samozřejmě zklamaný, protože tým odvedl velmi dobrou práci, když mi dal konkurenceschopný vůz jak pro kvalifikaci, tak pro závod.“

Stoffel Vandoorne, šampion Formule E 2022:

„Dnes to pro nás bylo náročné. Nicméně den začal dobře slibným výkonem v kvalifikaci. V závodě se prvních pár kol vydařilo, ale kontakt s jiným jezdcem nás zastavil. Přední křídlo se rozbilo a pak se samo složilo pod auto, což mě donutilo zajet do boxů. I když jsem se znovu rozjel, stále tam bylo nějaké zjevné poškození, takže už nebylo o co bojovat. Je to frustrující, ale to je prostě motorsport.“