AVENTURE CITROËN TERRA AMERICA! Přejezd Ameriky ve voze Traction Avant

Citroën a sdružení Aventure Citroën jsou partnery výjimečné expedice dvou žen, které hodlají přejet americký kontinent ze severu na jih ve voze Traction Avant.  Projekt nazvaný „Aventure Citroën Terra America“ je zavede z Aljašky do Ohňové země. Při cestě po slavné Panamericaně, nejdelší dálnici světa, se setkají s 21 domorodými národy.

DĚDICTVÍ EXPEDIC CITROËN, KTERÉ SE ODEHRAJE NA PALUBĚ LEGENDÁRNÍHO VOZU

Expedice, které Citroën pořádal v minulém století, představují významnou stránku automobilové historie a lidských dobrodružství. Tyto expedice, které vymyslel a spustil André Citroën ve 20. letech 20. století, jsou dokladem významu automobilu jako prostředku k poznávání světa a sbližování národů.

Expedice Aventure Citroën Terra America odstartovala 26. května z muzea Conservatoire Citroën, symbolického místa, kde se nachází největší mezinárodní sbírka vozů Citroën. Mezi 280 vystavenými exponáty byl v tento den v centru pozornosti také model Traction Avant a vozidla, která se účastnila slavných expedic.

„Výzva je podobná těm, které organizoval André Citroën! Tato expedice, nazvaná Aventure Citroën Terra America, má všechny předpoklady k tomu, aby si získala fanoušky, jako toho dosáhly předchozí expedice Citroën,“ uvedl Stéphane Barbat, manažer pro partnery ve společnosti Citroën.

„Posláním našeho sdružení je uchovávat, sdílet a oživovat úžasnou historii značky Citroën, která od roku 1919 mění automobilové odvětví. Jsme velmi rádi, že můžeme tento projekt podpořit s pomocí našich klubů po celém světě.“ Xavier Crespin, generální ředitel sdružení Aventure Peugeot Citroën DS.

Automobil Traction Avant

Traction Avant je legendární automobil, který v jednom voze spojuje nejmodernější řešení své doby: kromě pohonu předních kol také celoocelovou samonosnou karoserii, hydraulické brzdy a nezávislé zavěšení všech kol. Robustnost a mechanická jednoduchost vozu Traction Avant, který byl uveden na trh v roce 1934, z něj činí pozoruhodný vůz pro dálkové cesty i dnes, po více než 80 letech. A to není vše: jeho obliba ve Francii i ve světě v průběhu let vzrostla.

„Půvab vozu Traction Avant bude velkým kladem díky spontánním pozitivním kontaktům, které bude vyvolávat,“ prohlásila Fanny Adam, vedoucí expedice Aventure Citroën Terra America.

ODVÁŽNÝ PŘEJEZD AMERICKÉHO KONTINENTU

Tato jedinečná cesta dlouhá 40 000 km přes 14 zemí je plně v souladu s geny značky Citroën: jde o automobilovou expedici s lidským rozměrem. Za volantem legendárního vozu Traction Avant, ikony francouzského automobilového odvětví, usedla dvojice odvážných žen, která vyrazila vstříc setkání s původními obyvateli Ameriky a hájí etičtější, zodpovědnější a solidárnější vidění světa.

„Jsme hrdé na to, že jsme v našem projektu spojily Citroën, sdružení Aventure Citroën, obchodní zastoupení Citroën ve Vannes a asociaci Amicale Citroën Internationale, která sdružuje kluby Citroën mimo Francii. Ráda bych jim poděkovala za jejich důvěru a cennou pomoc.“ Fanny Adam, vedoucí expedice Aventure Citroën Terra America.

Obě ženy čeká kromě těchto setkání a svědectví, o něž se budou dělit, i cesta po legendární Panamericaně plné sociologických, zeměpisných a klimatických kontrastů. Budou projíždět nádhernými přírodními scenériemi Ameriky: historickými místy mayské a incké civilizace, ohromujícími velkoměsty, ale i klidnou krajinou. Půjde o skutečnou paralelu mezi moderní civilizací a domorodou kulturou.

„Odvaha využívaná ve prospěch lidstva jsou hodnoty, které má značka v genech. S velkým potěšením jsme jako hlavní sponzor této expedice spojili síly se sdružením Aventure Citroën a budeme doprovázet Fanny Adam v jejím projektu přejezdu amerického kontinentu ve voze Traction Avant za účelem setkání s původními obyvateli,“ pronesl Stéphane Barbat, manažer pro partnery ve společnosti Citroën.

Foto: Citroën Communication / DR