Brexit

Brexit: Analýza dohody o obchodu a spolupráci mezi EU a Spojeným královstvím: leden 2021

Vyjednavači Spojeného království a EU dosáhli dne 24. prosince 2020 „zásadní dohody“ o textu nové dohody o obchodu a spolupráci, která bude nyní upravovat jejich vzájemné vztahy poté co Spojené království opustilo EU. Prozatímní provádění této dohody vstoupilo v platnost 1. ledna 2021 po ratifikaci této dohody ze strany EU i Spojeného království.

Read More

Sortiment ani ceny se v supermarketu Iceland v souvislosti s Brexitem prakticky nezmění

Zákazníci   supermarketu   Iceland   se   nedostatku   zboží   obávat   nemusí.   Podle   vedení obchodního řetězce jsou všechny prodejny dostatečně zásobené. Na  aktuální  situaci,  která  v  souvislosti  s  Brexitem  a  exportem  zboží  z  Velké  Británie  nastala,  byl Iceland  připraven  již  dopředu.

Read More

SP ČR k dohodě o brexitu: Vítáme výsledky úspěšného jednání mezi EU a Velkou Británií

Obchod mezi Evropskou unií a Velkou Británií bude probíhat od 1. ledna 2021 v drtivé většině případů bez celních poplatků a kvót. I po Brexitu budou mít firmy na obou stranách zaručené srovnatelné podmínky bez nekalé konkurence. Obchodování s Velkou Británií ale bude i přes uzavřenou smlouvu komplikovanější než dosud.

Read More

Jazykové vzdělávání Brexit neovlivnil, u pracovních pobytů se zatím čeká na další informace

Individuální zájemci o jazykové vzdělávání ve Velké Británii, stejně jako školy z Česka organizující krátkodobé exkurze žáků do Velké Británie s cílem jazykové výuky, se nemusí obávat dopadů Brexitu na své plány zlepšit angličtinu pobytem na jazykové škole ve Velké Británii.

Read More

Informace k Brexitu – ČD Cargo

24. prosince 2020 byla mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím uzavřena „Dohoda o obchodu a spolupráci mezi EU a Spojeným královstvím“, která stanoví preferenční ujednání mimo jiné v oblasti obchodu se zbožím a dopravou.

Read More