Velká cena Kanada – sobotní kvalifikace – tým Mercedes AMG-PETRONAS Formula One

• Lewis Hamilton se kvalifikoval na 4. místě a George Russell na 5. místě pro Grand Prix Kanady 2023.
  • Mokré podmínky přetrvávaly po celou dobu FP3, Lewis a George se oba potýkali s teplotou pneumatik a skončili na 10. a 15. místě.
  • Déšť se vrátil do kvalifikace oba piloti zajeli dostatečně dobrá kola, aby postoupili z Q2, když liják zesílil
  • V Q3 Lewis a George zajeli dostatečně dobré časy pro P4 a P5 ve svých prvních tlačných kolech před vyvěšením červené vlajky.
  • Žádné další zlepšení nebylo možné, protože déšť zesílil, když se trénink restartoval, což týmu přineslo nejlepší kvalifikační výsledek od Austrálie.

2023 Canadian Grand Prix, Saturday – Jiri Krenek

LEWIS HAMILTON

„Dnes to byl pro nás dnes dobrý výsledek. Podmínky tam byly velmi obtížné, protože jsme se snažili dostat teplotu do pneumatik. Bylo velmi náročné udržet se na trati a podat výkon, když se to počítalo. Myslím, že P4 bylo pravděpodobně to nejlepší, co jsme mohli udělat, takže celkově jsem s ním opravdu spokojený. Bereme to a doufejme, že se zítra posuneme vpřed. Doufám, že budeme moci konkurovat Fernandovi (Alonsovi) a pokud ano, myslím, že pódium je na spadnutí. Bylo by dobré s ním bojovat. Naše závodní tempo je často lepší než naše tempo na jedno kolo a doufejme, že tomu tak bude i zítra.“

2023 Canadian Grand Prix, Saturday – LAT Images

GEORGE RUSSELL

„Odvedli jsme skvělou práci, abychom dnes dostali oba vozy do Q3. Užil jsem si to, protože trať se měnila v každém kole a jezdili jste instinktivně. V Q3 se nám to úplně nepovedlo, ale P5 předčilo naše očekávání před kvalifikací. Jako tým jsme si vedli lépe, protože trať osychala, a když v Q3 přišel déšť, znovu jsme se trápili. To je výzva těchto podmínek, je to vzrušující a jsem rád, že jsme to udrželi na okruhu. Věřím, že zítra můžeme bojovat o pódium z 5. místa. Viděli jsme, co se nám podařilo z 12. místa v Barceloně, takže jsme s dneškem spokojeni; Je to náš nejlepší kvalifikační výsledek od Austrálie. Fernando bude naším hlavním cílem a těšíme se na závod.“

TOTO WOLFF, ŠÉF TÝMU A GENERÁLNÍ ŘEDITEL

„Dnešek byl pro tým dobrým výsledkem. Rozdíly mezi většinou startovního pole byly velmi malé a bylo to vidět v Q2, kde byli Pérez a Leclerc vyřazeni. Myslím, že se proto můžeme být spokojeni, že do Q3 postoupíme se dvěma vozy. Zlepšení jste mohli vidět ve druhém kole Q3 od Verstappena a Hülkenberga, což znamenalo rozdíl. Celkově si však myslím, že jsme měli dobrou rychlost vzhledem k tomu, že je to okruh, který pro nás není silnou tratí a že pršelo. Realisticky budeme zítra s oběma vozy usilovat o pódium. Dáme do toho všechno, abychom bojovali o víc, ale uvidíme v neděli.“

ANDREW SHOVLIN, TECHNICKÝ ŘEDITEL TRATI

„Byla to opravdu složitá jízda, ale jak tým, tak piloti odvedli skvělou práci a odjeli s P4 a P5. Podmínky se neustále měnily, takže ujistit se, že jste na správné pneumatice ve správný čas, nebylo snadné; Viděli jsme také degradaci intermediálkách, takže projít prvním session na jedné sadě nebylo jednoduché.  Ve druhém tréninku bylo úzké okno, ve kterém se některým vozům dařilo dostat slicky do práce. To znamenalo, že jsme měli nervózních pár minut u Lewise, který se pokoušel o cut. Naštěstí byla naše předpověď správná a počasí se zhoršilo, takže se nikdo nemohl zlepšit. Kola v Q3 byla dobrá; S odstupem času by bylo optimální jít dříve a dostat druhé zatlačení vzhledem k načasování červené vlajky a počasí. Nicméně nemůžeme být příliš nespokojeni s oběma vozy v první pětce na konci velmi obtížných tréninků. Těšíme se na zítřejší závod a chceme dostat oba vozy na pódium. Obvykle je to dobrá zábava a je docela pravděpodobné, že uvidíme řadu strategií, takže by to měla být zajímavá Grand Prix.“

Zdroj: Mercedes AMG-PETRONAS Formula One Team