Velká cena Singapuru – nedělní závod – tým Mercedes AMG-PETRONAS Formula One

  • Po startu pilotů z druhého a pátého místa George klesl na rychle startující Ferrari Charlese Leclerca a Lewis si po krátkém výjezdu ve druhé zatáčce udržel místo na startovním roštu a poté vrátil místa zpět Georgeovi a Norrisovi.
  • Na čele bylo nastaveno kontrolované tempo, protože správa pneumatik se stala klíčovým zaměřením pro dosažení potřebné délky prvního stintu. Tento rytmus přerušil výjezd safety caru ve 20. kole.
  • Při dvojitém pitstopu se George objevil na P2 a Lewis držel svou P5. Brzy po restartu se mu podařilo zkrátit práci s Leclercem a připojil se ke skupině čtyř vozů včetně George, vedoucího Carlose Sainze a Landa Norrise.
  • Virtuální safety car ve 43. kole poskytl příležitost k odvážné strategii; Oba vozy zajely do boxu pro střední sadu pneumatik s cílem získat zpět ztracený čas a bojovat o vítězství v závěrečných kolech.
  • Téměř se ukázalo, že jde o vítěznou strategii, když jak George, tak Lewis útočili. Tři kola před koncem byl George blízko předjetí McLarenu, ale nakonec se mu to nepodařilo.
  • V posledním kole tvrdě tlačil a narazil do zdi a jeho závod skončil odstoupením, když se Lewis posunul na poslední pódiové místo na 3. místo.

LEWIS HAMILTON

„Tento víkend jsme hodili kostkami a zvolili strategii . Cítil jsem, že závod byl dnes o dvou pitstopech a tým odvedl úžasnou práci, aby nás dostal zpátky nahoru. Vracet dvě pozice z první zatáčky byla škoda, ale sklopil jsem hlavu a tlačil dál. Celkově jsem se tento víkend s vozem necítil úplně dobře. Dnes to ale bylo na lepším místě. Kdybych měl stejný pocit včera, myslím, že bych mohl bojovat o první řadu. To možná změnilo můj dnešní závod, ale i tak jsem rád, že jsem se dostal na pódium. Byla to hrozná smůla, co se přihodilo Georgeovi. Tlačili jsme tak tvrdě, abychom dohnali kluky vpředu a naše pneumatiky byly tak horké. Celý víkend byl fenomenální a vím, že se odrazí. Nyní se těšíme do Japonska, tak uvidíme, co tam můžeme udělat.“

2023 Singapore Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

 

2023 Singapore Grand Prix, Sunday – LAT Images

GEORGE RUSSELL

„Nemám slov. Myslím, že jsme dnes byli půl délky vozu od vítězství v závodě. Kdybych byl schopen předjet Landa (Norrise), jsem si jistý, že bych byl dokázal předjet Carlose (Sainze). Bohužel jsem tuto příležitost promarnil. V posledním kole jsem udělal chybu o jeden nebo dva centimetry a narazil jsem do zdi. Je to chyba, která zastínila celý můj víkend. Do té doby to byl fantastický závodní víkend. Z vozu jsem se cítil skvěle a tým odvedl neuvěřitelnou práci. Naše strategie byla vynikající, odvážná a agresivní. Bylo to vzrušující a je srdcervoucí stát tady s nulou bodů. Přesto si lze odnést pozitiva. Pravděpodobně budu mít špatnou noc dnes večer a dokonce i zítra ráno. Ale hodím to za hlavu a příští víkend v Japonsku se vrátím silnější.“

2023 Singapore Grand Prix, Sunday – Jiri Krenek

 TOTO WOLFF, ŠÉF TÝMU A GENERÁLNÍ ŘEDITEL

„Lewis měl brilantní závod a odvedl skvělou práci, aby se dostal na pódium. Pro George to byla samozřejmě škoda na konci. Byla to jedna velmi malá chyba po silném víkendu, ale to je závodění – dnes to udělal na 99,99%. Bylo jasné, že bude těžké vyhrát závod, pokud budeme následovat strategii všech ostatních. Byli jsme agresivní a využili jsme příležitosti nasadit střední pneumatiky pod virtuálním safety carem. Data byla robustní a my jsme do toho šli. Na konci bylo skvělé dostat se na pódium a byli jsme velmi blízko k tomu, abychom získali mnohem víc. Celkově se zdá, že s W14 pokračujeme v pokroku. Celý víkend jsme měli opravdu rychlé auto, takže uvidíme, jak nám to pojede v Suzuce. „

2023 Singapore Grand Prix, Sunday – LAT Images

 ANDREW SHOVLIN, TECHNICKÝ ŘEDITEL TRATI

„Dnes nás bavilo závodit. Strategický tým učinil několik odvážných rozhodnutí a vůz fungoval dobře. Byla to dobrá připomínka pro celý tým, jak příjemné je bojovat na čele závodu. George se nemohl dostat do garáže dříve, aby se omluvil za chybu; Je škoda nebrat ty body, ale jsme tým a vždy budeme společně pracovat přes vzestupy a pády. Co můžeme říci je, že náš boj s Ferrari o druhé místo v šampionátu bude nyní vzrušující. Máme trochu náskok na body, ale nakonec to bude o tom, kdo bude mít nejlepší auto v příštích sedmi závodech. Tento víkend dodá celému týmu ještě více motivace a energie, aby se týden co týden vrátil k boji vpředu. Vezmeme si odtud řadu pozitiv, když půjdeme do Japonska.“

Zdroj: Mercedes AMG-PETRONAS Formula One Team

Carlos Sainz vyhrál Grand prix Singapuru a ukončil sérii Red Bullu