SHELL RECHARGE zdůrazňuje ambice e-mobility prostřednictvím sponzorství Berlin E-Prix

Na 2022 Shell Recharge Berlin E-Prix bude Shell Recharge prezentovat rozsah technologie rychlého nabíjení a zvýšit zájem o elektromobily (EV) na berlínských závodech  ABB FIA Formule E v mistrovství světa.Shell Recharge si klade za cíl provozovat více než 500 000 nabíjecích míst do roku 2025 a 2,5 milionu do roku 2030

Partnerství je v souladu s účelem ABB FIA Mistrovství světa Formule E urychlit vývoj a dostupnost elektromobilů a infrastruktury pro nabíjení elektromobilů za účelem dekarbonizace městských oblastí a dopravních systémů.

2022 Shell Recharge Berlin E-Prix

Shell Recharge dnes oznámila své sponzorství 2022 Shell Recharge Berlin E-Prix. O víkendu 14. a 15. května 2022 se v německém hlavním městě koná dvojzávod ABB FIA Formule E mistrovství světa.

Sponzorství závodu podporuje ambice Shell Recharge být lídrem v nabíjení EV, provozovat více než 500 000 nabíjecích stanic do roku 2025 a 2 500 000 nabíjecích stanic roku 2030, a je v souladu s hlavním účelem mistrovství světa ABB FIA Formule E, kterým je urychlení povědomí o elektromobilech a jejich rozšíření. pomoci dekarbonizovat dopravu a městské oblasti.

„Sdílíme přání Formule E dodávat technologické inovace ze závodního okruhu na silnice, aby z nich mohli mít prospěch všichni řidiči elektrických vozidel,“ řekl István Kapitány, globální výkonný viceprezident Shell Mobility. „Podobně jako Formule E, Shell Recharge zaznamenal obrovský nárůst popularity na různých trzích, s instalací nového nabíjecího místa v průměru každých 20 minut, s plány na urychlení tohoto zavedení v budoucnu.“

Matt Scammell, obchodní ředitel Formule E, řekl: „Světový šampionát ABB FIA Formule E nabízí jedinečnou platformu pro globální podniky, jako je Shell Recharge, aby předvedla pozitivní pokrok dosažený v řešeních pro e-mobilitu.

„Rozšíření infrastruktury rychlého nabíjení Shell Recharge po celém světě je dobrou zprávou pro spotřebitele, kteří hledají způsoby, jak snížit svou uhlíkovou stopu.

„Shell Recharge Berlin E-Prix 2022 bude k vidění ve více než 150 zemích po celém světě a zapojí fanoušky do konverzace na sociálních sítích, zvýší povědomí o řešeních pro e-mobilitu a podpoří pozitivní změny v chování.“

Dnešní oznámení staví na zkušenostech společnosti Shell v motoristickém sportu a úzké spolupráci s týmy a výrobci, včetně dvou současných týmů Formule E – Nissan e.dams a Mahindra Racing – s cílem pomoci vyvinout nejudržitelnější a nejinovativnější nabíjecí místa, které lze vzít přímo z trati a přizpůsobit spotřebiteli.

Jedenáct týmů a 22 jezdců bude závodit na okruhu Tempelhof Airport Street Circuit v 2022 Shell Recharge Berlin E-Prix.

Shell Recharge

Shell Recharge poskytuje celosvětově nabíjení elektrických vozidel (EV) společnosti Shell pro řidiče. Naše nabíječky pro domácnost a pracoviště a síť nabíjecích stanic na cesty spolu s aplikací Shell Recharge jsou navrženy tak, aby bylo řízení elektromobilu co nejpohodlnější. Shell v současnosti provozuje téměř 90 000 veřejných a soukromých nabíjecích stanic po celém světě a nabízí řidičům elektromobilů téměř 9 000 veřejných nabíjecích stanic na parkovištích, na ulicích, v centrech mobility a v destinacích, jako jsou supermarkety. Kromě toho mají řidiči také přístup k přibližně 400 000 nabíjecím místům prostřednictvím rostoucích roamingových sítí v Evropě a také v USA a Kanadě.

Formule E a  ABB FIA Formule E mistrovství světa

Mistrovství světa ABB FIA Formule E, první mistrovství světa FIA s čistě elektrickým pohonem a jediný sport certifikovaný s nulovou uhlíkovou stopou od svého založení, přináší dramatické závody do centra některých z nejznámějších světových měst a poskytuje platformu elitního motoristického sportu pro přední výrobce automobilů k urychlení inovací elektrických vozidel.

Síť týmů, výrobců, partnerů, provozovatelů vysílání a hostitelských měst Formule E spojuje vášeň pro tento sport a víra v jeho potenciál urychlit udržitelný lidský pokrok a vytvořit lepší budoucnost pro lidi a planetu.

Více informací naleznete ZDE

 

ABB FIA FORMULA E – Kalendář závodů 2022