POLESTAR 2 BST EDITION 270: elektrická bestie obutá v Pirelli

Speciální PIRELLI P ZERO ELECT s vysokým indexem nosnosti pro limitovanou edici. Přidružená automobilka Volvo Cars, výrobce elektrických automobilů Polestar zvolil pro svou limitovanou edici vozů Polestar 2 BST Edition 270 pneumatiky Pirelli P Zero Elect. Číslo v názvu naznačuje omezený počet vyrobených kusů auta s přezdívkou Beast, které se začalo vyrábět díky úspěchu vozu Polestar Experimental na festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Pro nejvýkonnější verzi modelu Polestar 2 byly speciálně vytvořeny pneumatiky s UHP (ultra high performance, utlra vysoký výkon) pláštěm ve velikosti 245/35R21, které se skvěle hodí ke specifickým vlastnostem tohoto elektrického fastbacku se sportovním duchem. Značka Pirelli vytvořila pro potřeby automobilky pneumatiky P Zero Elect s vysokou nosností a s odpovídajícím označením HL vyraženým na boku pneumatiky. Při jejich vývoji se výrobce soustředil primárně na výkon a na zdůraznění typických rysů elektrických vozů bez ústupků v oblasti bezpečnosti. Pneumatiky P Zero získaly v testu brzdění na mokru nejvyšší možné hodnocení v evropském značení pneumatik.

 

Technologie Elect doprovází model Polestar od samého počátku

Označení Pirelli Elect znamená, že technologie použité u pneumatik P Zero byly vyvinuty tak, aby ideálně doplnily unikátní vlastnosti vozů s elektrickou baterií, jako je právě Polestar 2 BST Edition 270. Běhounová směs byla vyvinuta speciálně tak, aby zvládla maximální točivý moment 680 Nm při startu, zajistila vysokou přilnavosti a zároveň minimalizovala opotřebení způsobené prokluzováním kol. Snížený valivý odpor prodlužuje životnost baterie a zvyšuje tak dojezd. Zpevněná konstrukce zároveň výborně zvládá vysokou váhu baterie. Úroveň hluku v kabině je díky technologii Pirelli’s Noise Cancelling System (PNCS) nízká a hluk je dále omezen díky izolaci uvnitř pneumatiky, která pohlcuje hluk.

Originální prvky vytvořené pro model  Polestar 2 BST Edition 270 otevírají novou kapitolu ve spolupráci mezi značkou Pirelli a švédskou automobilkou specializující se na elektrické vozy. Původní model Polestar 1 jezdí na pneumatikách P Zero a byl také jedním z prvních vozů vybavených pneumatikami Pirelli řady Elect. Díky moderním digitálním technologiím, které zlepšují a zrychlují vývoj, pokračují obě značky ve spolupráci na dalších projektech.

Symbol HL označuje vysokou nosnost

Symbol HL (high load, vysoká nosnost) na boku pneumatik P Zero určených pro model Polestar 2 BST Edition 270 znamená, že pneumatiky vyhovují vysokému výkonu vozu a zajišťují maximální úroveň komfortu i při zvýšené námaze například při sportovním řízení. Pneumatiky P Zero nesoucí označení HL mají o více jak 20 % vyšší nosnost než standardní pneumatiky a o 9 % vyšší nosnost než pneumatiky stejné velikosti s označením XL.

 

Elektrický vůz s vysokým výkonem

Model Polestar 2 BST Edition 270 byl vyvinut automobilkou Polestar jako limitovaná, vysoce výkonná verze elektrického fastbacku Polestar 2. Pro evropský a severoamerický trh bude vyrobeno pouhých 270 kusů. Kromě speciálních pneumatik P Zero pro kola s úctyhodným rozměrem 21 palců se model  Polestar 2 BST Edition 270 může pochlubit unikátními nastavitelnými dvoucestnými tlumiči, sníženou světlou výšku, vysoce výkonnými brzdami, rozpěrnou tyčí, zvýšeným výkonem 350 kW a točivým momentem 680 Nm.