Zlatá tretra – 13.6.2018



Ve středu 13. června 2018 se na stadionu v Ostravě dostanete na skvělou světovou atletiku a to mítink Zlatá tretra

Termín je těsně před začátkem fotbalových MS a závody plánují znovu poskytnout nevšední zážitek v podobě vystoupení světové špičce a nejlepších českých atletů.

Maslák potřetí na 400 m

Trojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák se představí ve své specialitě, v běhu na 400 m. Bude to jen jeho třetí čtyřstovka na tretře, byl dvakrát třetí v letech 2013 a 2016. Mezi soupeři by měl být i Španěl Oscar Husillos, který nejprve vyhrál na HMS v Birminghamu, ale pak ho diskvalifikovali pro běh mimo dráhu.

11. ČERVNA 2018 (pondělí)
14.00 Handi Zlatá Tretra 2018
15.00 Čokoládová tretra krajské kolo
12. ČERVNA 2018 (úterý)


17.00 Kladivo ženy (Skolimowska trophy)
18.30 Disk muži

PŘEDPROGRAM / Národní program – 13.6.

15.00 2000 m přek. muži – Národní program
15.11 100 m ženy 1. běh – Národní program
15.18 100 m ženy 2. Běh – Národní program
15.24 100 m ženy 3. Běh – Národní program
15.30 100 m muži 1. Běh – Národní program
15.36 100 m muži 2. Běh – Národní program
15.42 100 m muži 3. Běh – Národní program
15.48 800 m ženy – Národní program
15.54 800 m muži 1. Běh – Národní program
16.00 800 m muži 2. ěěh – Národní program
16.02 Výška ženy – Národní program
16.06 800 m muži 3. Běh – Národní program
16.11 400m ženy 1. Běh – Národní program
16.16 400 m ženy 2. Běh – Národní program
16.21 400 m ženy 3. Běh – Národní program
16.26 400 m muži 1. Bh – Národní program
16.31 400 m muži 2. Běh – Národní program
16.36 400 m muži 3. Běh – Národní program
16.41 300 m Juniorky – Národní program
16.46 1500 m ženy – Národní program
16.56 1500 m muži 1. Běh – Národní program
17.00 Oštep ženy – Národní program
17.01 Vyhlášení Hurá na Tretru
17.06 1500 m muži 2. Běh – Národní program
17.18 4×100 m ženy
17.24 4×100 m muži

Pavel Maslák

 

Startovní listina 2018 (předběžná)

Ostrava Golden Spike 2018

Jméno atleta nar. Země discip. sex PB SB
100 m
Smellie Gavin 26.06.1986 CAN 100m M 10.01 10.01
Gemili Adam 06.10.1993 GBR 100m M 9.97 10.11
Meité Ben Youssef 11.11.1986 CIV 100m M 9.96
Gatlin Justin 10.02.1992 USA 100m M 9.74 10.05
Rodgers Mike 24.04.1985 USA 100m M 9.85 9.92
Simbine Akani 21.09.1993 RSA 100m M 9.89 10.03
Lemaitre Christophe 11.06.1990 FRA 100m M 9.92
Stromšík Zdeněk 15.11.1994 CZE 100m M 10.29 10.29
100 m “Kim Collins Farewall”
Lehocký Lukáš 17.11.1988 CZE 100m M 11.05 11.34
Noskovič Ladislav 05.04.1980 SVK 100m M 10.76
Hykl Pavel 05.02.1976 CZE 100m M 10.95
Collins Kim 05.04.1976 SKN 100m M 9.93 10.37
Bockarie Solomon 18.05.1987 NED 100m M 10.13 10.29
Veleba Jan 06.12.1986 CZE 100m M 10.23 10.40
Klvaňa Filip 24.07.1977 CZE 100m M 10.73
Pírek Milan 17.07.1987 CZE 100m M 10.75
200 m
Tsákonas Likoúrgos-Stéfanos 08.03.1990 GRE 200m M 20.09 20.62
Munyai Clarence 20.02.1998 RSA 200m M 19.69 19.69
Lemaitre Christophe 11.06.1990 FRA 200m M 19.80 20.35
Brown Aaron 27.05.1992 CAN 200m M 19.98 19.98
Richards Jereem 13.01.1994 TTO 200m M 19.97 19.99
Guliyev Ramil 29.05.1990 TUR 200m M 19.88 19.90
Volko Ján 02.11.1996 SVK 200m M 20.33 20.63
Jobodwana Anaso 30.07.1992 RSA 200m M 19.87 20.07
400 m Gyulai Memorial
Thebe Baboloki 18.03.1997 BOT 400m M 44.02 45.09
Taplin Bralon 08.05.1992 GRN 400m M 44.38 45.11
Santos Luguelín 12.11.1992 DOM 400m M 44.11 44.75
Maslák Pavel 21.02.1991 CZE 400m M 44.79 45.73
Haroun Abdalelleh 01.01.1997 QAT 400m M 44.27 44.35
Taylor Christian 18.06.1990 USA 400m M 45.17 45.07
Husillos Óscar 18.07.1993 ESP 400m M 45.16 46.04
Šorm Patrik 21.11.1993 CZE 400m M 46.20 46.23
110 m Hurdles
Czykier Damian 10.08.1992 POL 110mH M 13.28 13.42
Alkana Antonio 12.04.1990 RSA 110mH M 13.11 13.32
Baji Balázs 09.06.1989 HUN 110mH M 13.15 13.51
Ortega Orlando 29.07.1991 ESP 110mH M 12.94 13.17
Pozzi Andy 15.05.1992 GBR 110mH M 13.14 13.29
Martinot-Lagarde Pascal 22.09.1991 FRA 110mH M 12.95 13.42
Trajkovic Milan 17.03.1992 CYP 110mH M 13.25 13.36
Constantino Gabriel 09.02.1995 BRA 110mH M 13.38 13.38
3000 m Zatopek Memorial
Friš Jan 19.12.1995 CZE 3000m M 8:20.73
Zemaník Jakub 21.06.1995 CZE 3000m M 8:12.52
Dini Lorenzo  02.10.1994 ITA 3000m M 8:03.27
Gashahun Abe 20.04.1998 ETH 3000m M 8:03.00
Motsau Jerry 12.03.1990 RSA 3000m M 8:02.20 8:28.10
Musagala Ronald 16.12.1992 UGA 3000m M 8:00.70 8:00.70
Andre Thiago 04.08.1995 BRA 3000m M 7:59.02
Ndikumwenayo Thierry 26.03.1997 BDI 3000m M 7:58.88 7:58.88
Crippa Yemaneberhan 15.10.1996 ITA 3000m M 7:55.31
Mengesha Milkesa 16.04.2000 ETH 3000m M 7:55.29
Alewe Haymanot 11.11.1997 ETH 3000m M
Hadis Abadi 06.11.1997 ETH 3000m M
Girma Tesfaye  24.01.1997 ETH 3000m M 7:53.81
Melesse Birhan 12.09.1999 ETH 3000m M 7:53.79 7:53.79
Regassa Chala 01.01.1996 ETH 3000m M 7:53.20
Balew Birhanu 27.02.1996 BRN 3000m M 7:44.29
Philibert-Thiboutot Charles 31.12.1990 CAN 3000m M
Tilahun Haile 13.05.1999 ETH 3000m M
Gregson Ryan 26.04.1990 AUS 3000m M 7:42.19
Barega Selemon 20.01.2000 ETH 3000m M 7:38.90 7:57.21+
Bouqantar Soufiyan 30.08.1993 MAR 3000m M 7:38.65
Kiplangat Davis 10.07.1998 KEN 3000m M 7:38.33
True Ben 29.12.1985 USA 3000m M 7:35.53 7:52.36+
Pavlíček Matěj 02.10.1992 CZE 3000m M
Kazi Tamas 16.05.1985 HUN 3000m M
Bett David 18.10.1992 KEN 3000m M
Výška
Constantinou Vasilios 13.09.1992 CYP HJ M 2.28 2.10
Moleya Chris 27.01.1997 RSA HJ M 2.25 2.23
Bubeník Matúš 14.11.1989 SVK HJ M 2.29 2.21
Bába Jaroslav 02.09.1984 CZE HJ M 2.36 2.19
Starc Brandon 14.11.1993 AUS HJ M 2.32 2.32
Fassinotti Marco 29.04.1989 ITA HJ M 2.33 2.25
Bednarek Sylwester 18.04.1989 POL HJ M 2.32 2.27
Thomas Donald 01.07.1984 BAH HJ M 2.37 2.31
Przybylko Mateusz 09.03.1992 GER HJ M 2.35 2.30
Nabokau Dmitry 20.01.1996 BLR HJ M 2.36 2.36
Ghazal Majed El Dein 21.04.1987 SYR HJ M 2.36 2.33
Lysenko Danil 19.05.1997 ANA HJ M 2.38 2.33
Barshim Mutaz Essa 24.06.1991 QAT HJ M 2.43 2.40
Dálka
Forbes Damar 11.09.1990 JAM LJ M 8.29 7.99
Tentóglou Miltiádis 18.03.1998 GRE LJ M 8.30 8.19
Juška Radek 08.03.1993 CZE LJ M 8.31 8.27
Samaai Ruswahl  25.09.1991 RSA LJ M 8.49 8.39
Henderson Jeffrey 19.02.1989 USA LJ M 8.52 8.44
Echevarría Juan Miguel 11.08.1998 CUB LJ M 8.53 8.53/8.83W
Manyonga Luvo 18.11.1991 RSA LJ M 8.65 8.58
Tyčka
Obiena Ernest John 17.11.1995 PHI PV M 5.61
Arents Mareks 06.08.1086 LAT PV M 5.70 5.51
Balner Michal 12.12.1982 CZE PV M 5.82 5.45
Mudrov Ilya 17.11.1991 ANA PV M 5.80 5.45
Houston Scott 11.06.1990 USA PV M 5.78 5.70
Broeders Ben 21.06.1995 BEL PV M 5.61 5.59
Horvat Ivan 17.08.1993 CRO PV M 5.70 5.45
Filippídis Konstadínos 26.11.1986 GRA PV M 5.91 5.55
Kudlička Jan 29.04.1988 CZE PV M 5.83 5.45
Barber Shawnacy 27.05.1994 CAN PV M 5.93 5.92
Wojciechowski Paweł 06.06.1989 POL PV M 5.93 5.78
Kendricks Sam 07.09:1992 USA PV M 6.00 5.84


Booking.com

Koule
Whiting Ryan 24.11.1986 USA SP M 22.28 20.99
Kovacs Joe 28.06.1989 USA SP M 22.57 20.73
Storl David 27.07.1990 GER SP M 22.20 21.53
Staněk Tomáš 13.06.1991 CZE SP M 22.01 20.82
Romani Darlan 09.04.1991 BRA SP M 21.95 21.95
Haratyk Michał  10.04.1992 POL SP M 21.97 21.97
Crouser Ryan 18.12.1992 USA SP M 22.65 22.53
Walsh Tomas 01.03.1992 NZL SP M 22.67 22.67
Oštěp
Frydrych Petr 13.01.1988 CZE JT M 88.32 80.26
Mardare Andrian 20.06.1995 MDA JT M 84.43 84.43
Jílek Jaroslav 22.10.1989 CZE JT M 83.19 81.44
Yego Julius 04.1.19809 KEN JT M 92.72 80.75
Veselý Vítězslav 27.02.1983 CZE JT M 88.34 82.30
Röhler Thomas 30.09.1991 GER JT M 93.90 91.78
Vadlejch Jakub 10.10.1990 CZE JT M 89.73 89.02
Disk
Szikszai Róbert 30.09.1994 HUN DT M 64.37 64.37
Bárta Marek 08.12.1992 CZE DT M 61.38 61.13
Hogan Victor 25.07.1989 RSA DT M 65.33 63.19
Malachowski Piotr 07.06.1983 POL DT M 71.84 64.84
Weißhaidinger Lukas 20.02.1992 AUT DT M 68.98 68.98
Hadadi Ehsan 21.01.1985 IRI DT M 69.32 68.85
Dacres Fedrick 28.02.1994 JAM DT M 69.67 69.67
Harting Robert 18.10.1984 GER DT M 70.66 65.13
Gudzius Andrius 14.02.1991 LTU DT M 69.59 69.59
200 m Slanina Memorial
race B
Slaninová Jana 16.07.1990 CZE 23.66 23,74
Sánchez Mariely 30.12.1988 DOM 200m W 23.01 23.26
Bendová Nikola 04.11.1999 CZE 200m W 23.38
Bezeková Alexandra 13.08.1992 SVK 200m W 23.44
Kielbasinska Anna 26.06.1990 POL 200m W 22.94 23.97
Samuel Jamile 24.04.1992 NED 200m W 22.72 22.83
Seidlová Klára 10.03.1994 CZE 200m W 23.66 24.08
Powell Micha 12.01.1995 CAN 200m W 23.93 23.93
race A
Garcia Estela 20.03.1989 ESP 200m W 23.13
Bukša Sindija 14.12.1997 LAT 200m W 23.02 23.02
Stevens Deajah 19.05.1995 USA 200m W 22.09 23.05
Ahouré Murielle 23.08.1987 CIV 200m W 22.24
Schippers Dafne 15.06.1992 NED 200m W 21.63 22.34
Kambundji Mujinga 17.06.1992 SUI 200m W 22.42 22.72
Okagbare Blessing 09.10.1988 NGR 200m W 22.04 22.04
Pírková Marcela 25.01.1996 CZE 200m W 23.42 23.71
800 m
Hermansson Hanna 18.05.1989 SWE 800m W 2:00:43 2:03.11
Hálová Kateřina 25.06.1981 CZE 800m W 2:03.59 2:04.45
Lyakhova Olha 18.03.1992 UKR 800m W 1:58.64 2:02.19
Williams Chrishuna 31.03.1993 USA 800m W 1:59.59 2:02.55
Sharp Lynsey 11.07.1990 GBR 800m W 1:57.69 2:01.33
Dibaba Genzebe 08.02.1991 ETH 800m W 1:59.37
Shume Chaltu 13.12.1996 ETH 800m W 2:00.0 2:00.0
Arafi Rababe 12.01.1991 MAR 800m W 1:58.55
Hinriksdóttir Anita 13.01.1996 ISL 800m W 2:00.05 2:02.21
Bahta Meraf 24.06.1989 SWE 800m W 2:04.41
Yarigo Noélie 26.12.1985 BEN 800m W 1:59.12 2:01.97
Bibik Olha 05.02.1990 UKR 800m W 2:01.53
Kore Tola 16.01.1997 ETH 800m W 2:00.2 2:00.2
1500 m
Busienei Selah 27.12.1991 KEN 1500m W 4:06.28 4:17.22
Dibaba Anna 26.10.1996 ETH 1500m W 4:16.31
Krause Gesa-Felicitas 03.08.1992 GER 1500m W 4:06.99
Worku Fantu 29.03.1999 ETH 1500m W 4:05.81
Mezuliáníková Diana 10.04.1992 CZE 1500m W 4:11.66 4:11.66
Mäki Kristiina 22.09.1991 CZE 1500m W 4:08.19 4:11.18
Judd Jessica 07.01.1995 GBR 1500m W 4:03.73 4:08.82
Magnani Margherita 26.02.1987 ITA 1500m W 4:06.05 4:07.88
Pliś Renata 05.02.1985 POL 1500m W 4:03.50
Vrzalová Simona 07.04.1988 CZE 1500m W 4:07.08 4:07.32
Embaye Axumawit 18.10.1994 ETH 1500m W 4:02.35 4:14.6
Ennaoui Sofia 30.08.1995 POL 1500m W 4:01.00 4:07.04
McDonald Sarah 02.08.1993 GBR 1500m W 4:05.48 4:05.77
Seyaum Dawit 27.06.1996 ETH 1500m W 3:58.09 4:02.81
Alemu Habitam 09.07.1997 ETH 1500m W 4:01.41 4:01.41
Jepkosgei Nelly 14.07.1991 KEN 1500m W 4:00.99 4:00.99
Tsegay Gudaf 23.01.1997 ETH 1500m W 3:57.64 3:57.64
Bogale Ashame Nouhamin 13.07.1993 ETH 1500m W 4:03.94
Tverdostup Tamara 17.07.1999 UKR 1500m W 4:07.43
3000 m steeple
Rehberg Maya 28.04.1994 GER 3000mSt W 9:38.15 9:58.65
Tóth Lili Anna 17.09.1998 HUN 3000mSt W 9:55.72
Kowalska Katarzyna 07.04.1985 POL 3000mSt W 9:26.93
Tuigong Caroline 12.03.1990 KEN 3000mSt W 9:28.81 10:11.20
Ansa Woynshet 09.04.1996 ETH 3000mSt W 9:30.03 10.04.1
Kowal Matylda 11.01.1989 POL 3000mSt W 9:35.13
Sekanová Lucie 05.08.1989 CZE 3000mSt W 9:41.84 9:56.81
Mišmaš Maruša 24.10.1994 SLO 3000mSt W 9:35.10 9:52.98
Adamu Birtukan 29.04.1992 ETH 3000mSt W 9:20.37 9:48.38
Möldner-Schmidt Antje 13.06.1984 GER 3000mSt W 9:18.54 9:47.95
Møller Anna Emilie 28.07.1997 DEN 3000mSt W 9:32.68 9:39.90
Gyürkés Viktória 15.10.1992 HUN 3000mSt W 9:37.02 9:37.02
Claude-Boxberger  Ophélie 18.10.1988 FRA 3000mSt W 9:34.43 9:34.43
Chemutai Peruth 10.07.1999 UGA 3000mSt W 9:22.94 9:22.94
Chepkemoi Joan 24.11.1993 KEN 3000mSt W 9:20.22 9:22.85
Kirui Purity 13.08.1991 KEN 3000mSt W 9:17.74 9:21.34
Jepkemei Daisy 13.02.1996 KEN 3000mSt W 9:15.56 9:15.56
Jeruto Norah 02.10.1995 KEN 3000mSt W 9:03.70 9:07.17
Gathoni Ann 05.03.1998 KEN 3000mSt W 9:41.40 9:47.71
Kladivo Skolimowska Trophy
Králová Tereza 22.10.1989 CZE HT W 70.21 63.97
Gyurátz Réka 31.05.1996 HUN HT W 71.27 71.11
Šafránková Kateřina 08.06.1989 CZE HT W 72.47 68.79
Malyshik Hanna 04.02.1994 BLR HT W 76.26 76.26
Zheng Wang 14.12.1987 CHN HT W 77.68 73.01
Skydan Hanna 14.05.1992 AZE HT W 75.29 70.14
Hrašnová Martina 21.3.1983 SVK HT W 76.90 73.25
Fiodorow Joanna 04.03.1989 POL HT W 75.09 72.89
Tavernier Alexandra 13.12.1993 FRA HT W 74.39 74.09
Kopron Malwina 16.11.1994 POL HT W 76.85 72.87
Berry Gwen 26.06.1989 USA HT W 77.82 77.82
Włodarczyk Anita 08.08.1985 POL HT W 82.98 75.52
Oštěp
(National)
Vedrová Michaela 22.01.2000 CZE JT W 44.05 44.05
Treglerová Michaela 14.09.1999 CZE JT W 46.47 46.47
Andrejsková Petra 25.06.1992 CZE JT W 57.48 53.15
Píšová Martina 20.07.1994 CZE JT W 50.28 50.28
Tabačková Nikol 24.01.1998 CZE JT W 56.84
Šedivá Irena 19.01.1992 CZE JT W 60.51 60.51
Kocina Aneta 05.02.1996 LAT JT W 64.47 62.58
Hussong Christin 17.04.1994 GER JT W 66.41 66.36
Ogrodníková Nikola 18.08.1990 CZE JT W 65.61 65.61
Drápalová Andrea 04.07.1993 CZE JT W 52.00 50.03
 
HLAVNÍ PROGRAM

 

17.30

17.40

Tyč
Výška
17.37

17.44

100 m veteráni beh 1

100 m veteráni beh 2
17.50 Čokoládová tretra finále (6 běhů)
18.20 200 m „B“
18.30 ZAHAJOVACÍ CEREMONIÁL
18.55 Oštěp
19.00 1500 m
19.15 110 m překážek
19.25 3000 m překážek
19.45 100 m  (Kim Collins)
19.55 100 m
20.02 Dálka
20.08 Koule
20.10 3000 m (Zátopek Memorial)
20.25 200 m
20.35 400 m (Gyulai Memorial)
20.45 800 m
20.55 200 m „A“ (Slanina Memorial)
21.00 Záver 2 najlepšie výkony, Kim Collins


Walsh-Crouser-Staněk

Diváci se mohou těšit na top souboj na stadionu v koulařském sektoru v novém prostoru (při cíli běhu na 100 m) a v hlavním programu. Český rekordér v hale i venku a čerstvý bronzový z Birminghamu Tomáš Staněk po loňském vítězství bude mít tentokrát v den svých 27. narozenin obhajobu těžší. Na startu totiž budou úřadující mistr světa a také halový šampion Tomas Walsh z Nového Zélandu.

Den před hlavními soutěžemi nebude chybět v úterý 12.6. vrhačské před programu.

Hvězdy a další disciplíny budeme postupně představovat až do konání závodů. Stejně se připravuje další pokračování projektu mezi dětmi oblíbené čokoládových tretry.

 


Zlatá tretra je každoroční atletický mítink, který se již od roku 1961 koná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Závod se nekonal pouze v roce 1999 pro údajný nezájem sponzorů. Na mítinku byla překonána řada světových rekordů, například v roce 2007 zde etiopský vytrvalec Haile Gebrselassie překonal světové rekordy v běhu na 20 kilometrů a v hodinovce. O rok později se to samé povedlo v ženské kategorii jeho krajance Dire Tuneové. V roce 2008 také zaběhl světový rekord na trati 110 metrů překážek Kubánec Dayron Robles časem 12,87 s. V roce 2010 zde překonal Jamajčan Asafa Powell světový rekord na neoficiální trati 100 yardů časem 9,07 s.[2] Mítinku se v posledních letech pravidelně zúčastňují četné atletické hvězdy, jako je třeba několikanásobný světový rekordman Usain Bolt. V posledních letech je mítink zařazen do prestižní kategorie IAAF Super Grand Prix. – wikipedia.org


zdroj informací

 



Booking.com