Třetí letošní zlato pro Petra Nikodéma


Mistrovství Evropy v autokrosu má za sebou již sedmý podnik z deseti, které na jezdce letos čekají. Poslední závod se uskutečnil o víkendu v Údolí mamutů v Přerově a přinesl letos už třetí vítězství Petru Nikodémovi v Divizi Buggy 1600.

Vyhraný trénink

Závod začal vyhraným měřeným tréninkem před Milanem Vaňkem a Stevem Laubachem. Všechny tři rozjížďky vyhrál, stejně jako semifinále před Kevinem Petersem a Marvinem Holzleitnerem.

Průběh závodu

„Celý závod se pro nás vyvíjel podstatně lépe než na poslední zastávce ve Francii (pro příklad jsme neztratili motor již ve volném tréninku). Podařilo se nám zvítězit v měřeném tréninku a do rozjížděk jsme nastupovali z prvního místa. Dokonce i rozjížďky pro nás byly až podezřele bezproblémové a všechny tři se povedlo vyhrát stylem start-cíl. Také semifinále probíhalo díky bohu dosti podobně a bez větších problémů překonat nejhorší část závodu. Do finále jsem nastupoval za Milanem Vaňkem společně s Kevinem Petersem, což znamenalo až nepříjemně silnou první řadu,“ řekl po semifinále spokojený Petr Nikodém.

Petru Nikodémovi to jde v Mistrovství Evropy moc dobře .

Start

Nejlépe odstartoval Kevin Peters, jen o pár centimetrů, kolo na kolo, před Petrem Nikodémem. Ale do první zatáčky si najel lépe náš jezdec a dostal se do vedení. Vzápětí si  vytvořil malý náskok a svoji pozici si hlídal až do cíle. Mezitím Víťa Nosálek, který se letos pravidelně závodů nezúčastňuje, předjel Peterse a začal se nebezpečně přibližovat Nikodémovi.

Malé problémy před koncem závodu

„ Asi dvě kola před cílem se mi začali dost silně přehřívat zadní pneumatiky a auto začalo nepředstavitelně klouzat. Což přiblížilo mého pronásledovatele Víťu Nosálka, který si hlavně v posledním kole pečlivě prověřoval mou defenzivní stopu. Naštěstí pro nás vše dobře dopadlo a dovezl jsem auto do cíle celé, se zlatou jedničkou a hlavně se 34 body“, přibližuje závěr finálové jízdy Petr Nikodém. Cílem projel o tři desetiny sekundy dřív.

V průběžném pořadí ME navýšil náskok o dalších devět bodů na 18 bodů a nyní čeká, již o nadcházejícím víkendu další závod v maďarském Nyirádu.

 

Finále Buggy 1600

 

1.Petr Nikodém

2.Vít Nosálek

3.Kevin Peters

4.Marvin Holzleitner

5.Steve Laubach

 

Průběžné pořadí ME

1.Petr Nikodém 180

2.Kevin Peters 162

3.Marvin Holzleitner 122

4.Michael Buddelmayer 117

5.Markus Wibbeler

 

Caravan Metropol Czech National Team

Petr Nikodém, mistr Evropy 2017, vicemistr Evropy 2016

                             Mistr ČR 2017, 2016 a 2015