Smíšený víkend pro trio jezdců Alpine Academy napříč Formulí FIA

Jezdci ALPINE ACADEMY Jack Doohan a Victor Martins prožili víkend smůly a frustrace ve 4. závodě šampionátu FIA FORMULA 2 v Ázerbájdžánu, zatímco Abbi se odrazil z dolního konce startovního roštu, aby prorazil pořadí a nasbíral body v úvodním závodním víkendu série Akademie F1 v rakouském Spielbergu

Jack (Invicta Virtuosi Racing) měl těžký víkend na okruhu Baku City Circuit. Australský pilot, který bojoval o tempo na náročném městském okruhu dlouhém 6004 km, se kvalifikoval na 16. místě a startoval ve sprintu a závodech v hlavní části ve spodní polovině startovního roštu. V sobotu se Jack probojoval na jedenácté místo ve sprintovém závodě, než zablokování na vjezdu do zatáčky 1 během restartu safety caru způsobilo, že odjel jen tři kola . Nedělní  závod nabídl málo akce, Jack jel po většinu závodu na 17. místě, než v závěru předjel Clementa Novaka na  cílové čáře a skončil na 16. místě.

Victor pokračoval v tempu a výkonu svého vozu ART Grand Prix v Ázerbájdžánu, ač nebyl odměněn. Victor se kvalifikoval na osmém místě a startoval do sobotního sprintu na obráceném roštu ze třetího místa. Victor byl po většinu závodu na druhém místě za Dennisem Haugerem a bojoval o vítězství, dokud nešťastná snaha při restartu safety car způsobila, že francouzský pilot – a několik dalších jezdců – narazil v 1. zatáčce do bariér. V nedělním závodním závodě Victor odstartoval dobře, ve druhé zatáčce se posunul z osmého na páté místo, než brzy zajel do boxů  a propadl se v pořadí, když ho ostatní následovali. Naneštěstí, přestože skončil na trati čtvrtý, Victorův návrat na body byl zmařen poté, co bylo po závodě na jeho voze nalezeno technické porušení.

Abbi (Rodin Carlin) vytěžila ze závodního víkendu maximum i přes nešťastný neúspěch v prvním kole Akademie F1. Jezdkyně Alpine Academy, která závodila na rakouském Red Bull Ringu poprvé ve své kariéře, zvítězila ve FP1, než v obou pátečních kvalifikacích dosáhla na pole position. Bohužel kvůli neúmyslnému technickému porušení všech tří vozů Rodin Carlin odstartovala Abbi v sobotu do všech tří závodů třináctá. Britská jezdkyně však prokázala své schopnosti a tempo, probojovala se na rošt a skončila pátá na trati v 1. závodě, než postoupila na čtvrté poté, co byla diskvalifikována Nerea Marti. Abbi opět vyšplhala pořadí ve 2. i 3. závodě a skončila osmá a čtvrtá. O víkendu nasbírala solidní body a před víkendovým druhým kolem ve Valencii je aktuálně čtvrtá v průběžném pořadí šampionátu.

Po víkendu se smíšenými výsledky pro Alpine Academy se Jack a Victor nyní chystají na testování FIA Formule 2 v Barceloně, než se vydají na 5. kolo v Imole, kde odstartují trojzávod. Abbi se pokusí zopakovat svůj výkon ve Valencii tento víkend ve 2. kole Akademie F1.

JACK DOOHAN, INVICTA VIRTUOSI RACING:

„Byl víkend plný zklamání a bylo těžké spolknout hořkou pilulku. Bohužel taková je prozatím realita a jako tým musíme pochopit, co je základním problémem, který nás brzdí v tempu. Těším se na třídenní test v Barceloně, kde budeme mít více času na prozkoumání komponent a možností, jak problém vyřešit . Těším se, až se vrátím na vrchol a vrátím se tam, kde bych měl být v 5. závodě v Imole.“

VICTOR MARTINS, GRAND PRIX ART:

„Celkově to byl příjemný víkend, i když výsledky nebyly žádné. Nakonec jsem se toho ještě hodně naučil a pořád mě bavilo řídit auto v ulicích Baku. Výkon je stále tam a ukazuje, že máme velkou rychlost jak v kvalifikaci, tak v závodech. Ve Sprint Race jsem bojoval o vítězství až do posledních kol, kdy jsem udělal malou chybu, která stála hodně bodů a velký výsledek. V závodě jsem startoval z osmého místa bych řekl, že to byl opravdu dobrý závod jak z hlediska mě samotného, tak z hlediska výkonu auta, měl jsem opravdu dobrý pocit z rovnováhy a toho, co mi tým dal, a podařilo se mi dojet na trati čtvrtý, ale bohužel , byli jsme diskvalifikováni za technický přestupek na voze. Musíme se resetovat a jít znovu, vzít si všechna pozitiva i negativa, abychom se poučili a posunuli se vpřed. Jsme si jisti, že se to vyplatí, a jsem si 100% jistý, že s ART odvedeme skvělou práci a také s podporou, kterou mám od Alpine, abychom mohli pokračovat v práci a tlačit na dosažení našeho cíle.“

ABBI PULLING, RODIN CARLIN:

„Byl to velmi smíšený víkend, spousta vzestupů a pádů, ale když se na to podívám zpětně, z mého vlastního výkonu si mohu vzít jen pozitiva. Nasazení z double pole, přestože jsme tam nemohli odstartovat, dokazuje, že rychlost máme. Potom startovat vždy na konci každého závodu a projít až zaklepáním na dveře pódia, ukazuje, že závodní umění a rychlost jsou tam. Doufejme, že Valencia bude na začátku víkendu hladší a my začneme tam, kde si zasloužíme být. Doufám, že přinesu zpět více bodů a stříbra. Tento víkend musím hodit za hlavu a soustředit se na Valencii. Je to dlouhé mistrovství, do konce zbývá 18 závodů, takže jde jen o to soustředit se na další závod.“

Zdroj: BWT Alpine F1 Team