Novinky od týmů Mercedes-AMG Motorsport

Zatímco závodní týmy Mercedes-AMG Customer racing  sbíraly úspěchy po celém světě, tým Mercedes-EQ Formule E se připravoval na svou první soutěž v Římě.

Debut v Římě

Šest týdnů od zahajovacího závodu sezóny ABB FIA Formule E tým Mercedes-EQ Formule E míří do Říma. Příští víkend (10. – 11. Dubna 2020 ) budou na městském okruhu v srdci italského hlavního města bojovat ve třetí a čtvrté sérii elektrických závodů. Přestože se jedná o první soutěžní akci týmu Mercedes v Římě, Stoffel Vandoorne má krásné vzpomínky na Circuito Cittadino dell’EUR, kde v sezóně 5 dosáhl svého prvního pódiového umístění s P3 ve Formuli E. 2021 Rome E-Prix bude třetím závodem, který bude město hostit, ale tentokrát bude použito jiné rozložení tratí. Předchozí dva závody v letech 2017 a 2018 vyhráli Sam Bird (DS) a Mitch Evans (Jaguar).  3 380 metrů dlouhá nově nakonfigurovaná trať druhou nejdelší v záznamech závodní série a nejdelší v této sezóně.

Piloti Mercedes EQ

 

Vítězství v Bathurstu upevňuje náskok v GT World Challenge

Mercedes-AMG obhájil první místo v žebříčku výrobců GT World Challenge vítězstvím v závodě v GT World Challenge Australia na okruhu Mount Panorama Circuit. Princ Jefri Ibrahim (MAS) a Shane van Gisbergen (NZL) v počtu 888 Mercedes-AMG GT3, postavený Triple Eight Race Engineering, zajistili vítězství v prvním ze dvou hodinových závodů v sobotu v Bathurstu následovala P2 v neděli. Po úspěšném zahájení celosvětové série GT se dobrými výsledky v GT World Challenge America zůstává Mercedes-AMG na nejlepší cestě k udržení titulu, který získal v loňském roce. V každém z předchozích dvou let si značka výkonových a sportovních vozů z Affalterbachu potvrdila titul na světovém šampionátu výrobců, o kterém se rozhoduje na základě kombinovaných výsledků jednotlivých sérií v Americe, Asii, Evropě a – od letošního roku – Austrálii. V klasifikaci GT Trophy završil úspěšný víkend na Mount Panorama dvě vítězství Marka Griffitha (AUS) v Mercedes-AMG GT4 s číslem 19 Griffith Corporation a P3 pro Nicka Kellyho (AUS) v 99 Mercedes-AMG GT3.

Vítězství třídy v GT 4 France

Tým AKKA ASP zahájil sezonu 2021 ve francouzské závodní sérii GT velmi uspokojivým startem s vítězstvím ve své třídě.  V zahajovacím závodu sezóny soutěžilo ne méně než jedenáct Mercedes-AMG GT4, které přihlásily čtyři týmy Customer Racing. V prvním ze dvou hodinových závodů v Nogaru obsadili Timothé Buret a Paul Evrard (oba FRA) s číslem 88 Mercedes-AMG GT4 celkově druhé místo, což stačilo na první místo ve Stříbrném poháru. Ve druhém závodě se dvojice opět umístila na stupních vítězů, když skončili celkově pátý a třetí v kategorii Silver. Nejlépe umístěným Mercedes-AMG GT4 v tomto závodě byl sesterský vůz s číslem 87, který řídili Jean-Luc Beaubelique a Jim Pla (oba FRA) a který skončil ve třídě Pro-Am celkově čtvrtý a druhý. Celkově to byl vysoce produktivní závodní víkend pro týmy Mercedes-AMG Customer Racing na Circuit Paul Armagnac s celkovým počtem osmi umístěními v Top Ten v obecné klasifikaci.

 

# F1DEBRIEF

Po velkolepém úvodním závodu v Bahrajnu bylo v prvním debutu F1 sezóny 2021 o čem mluvit. Technický ředitel James Allison v tomto videu odhaluje vše o  vzrušujících soubojích o pozici, problémech s zastávkami v boxech, obtížných strategických rozhodnutích a mnohem více.