Parním vlakem na výstavu “Tři oříšky pro Popelku”

Parním vlakem dojedete na zámek Moritzburg na výstavu “Tři oříšky pro Popelku”

V okolí Drážďan je několik parních tratí. Jedna z nich se nachází přímo v severozápadní části hlavního města Saska Lößnitzgrundbahn, další Weißeritztalbahn vyjíždí z jižní části města. Můžete se také svézt na “Lößnitzdackel”, jak se často nazývá Lößnitzgrundbahn.

Lößnitzgrundbahn

Vlak vyjíždí  z Radebeul, města vína a Karla Mayezezastávky úzkorozchodky Radebeul Ost. Vlak projíždí městem a přichází první zastávka “Weißes Roß”.  Zde se nabízí fantastický výhled na vinice Radebeul “Hoflößnitz”. Když vlak opouští stanici, pomalu se ponoří do malebného kraje Lößnitzgrund.  Zastávka stejného jména může být také výchozím bodem okružní procházky vinicemi Radebeul. Doporučujeme se informovat na webových stránkách města Radebeul.Další zastávka: Friedewald. Odtamtud vlak silněji odfukuje, protože teď pomalu stoupá, aby dosáhl stanice Friedewald Bad. Zde projíždíte nad rybníky Dippelsdorfer. Přes přehradu dlouhou 210 metrů vede tato trať přímo do Moritzburgského lesa. O něco později se turistický dojede do nádraží Moritzburg. K návštěvě láká hrad Moritzburg a Fasanenschlösschen. V zimě se hrad Moritzburg stává každoročn pohádkovým zámkem z klasické pohádky “Tři oříšky pro Popelku”.

Zimní výstava „Tři oříšky pro Popelku“

Termín : do 3.března od 10:00 – 17:00hod

Již tradičně vás tento úchvatný zámek zve během chladného ročního období na svou populární zimní výstavu, na níž můžete v autentickém místě natáčení objevit kouzlo jedné z nejkrásnějších filmových pohádek. Můžete se tu dozvědět vše o česko-německém kultovním filmu z roku 1973, ponořit se do milých vzpomínek nebo jen snít o svých oblíbených postavách. Je to výstava, která rozzáří oči nejen dětem. A v zámecké věži se mohou dnešní princezny a princové bavit při doprovodných akcích k filmu a výstavě. Více než 700 000 návštěvníků jsou důkazem neutuchající fascinace kouzlem, které vyzařuje jak samotný film, tak i autentické místo jeho natáčení. Ponořte se i vy do příběhu nejkrásnější zimní pohádky všech dob!

Film je promítán 3. 2. v němčině. a 2. 2. v češtině.

Více informací naleznete ZDE

Tři oříšky pro popelku

Víte, že v Sasku najdete maják?  Vyplatí se odbočit z přechodu Cunnertswalde k velkému rybníku, kde uvidíte tuto pozoruhodnost.

Více informací naleznete  ZDE

Následuje venkovská krajina mezi vesnicemi Bärnsdorf a Berbisdorf. Tyto stanice jsou vhodným výchozím bodem pro cykloturistiku a turistické výlety.
Dosáhli jsme cíle a dojeli do stanice Radeburg, která se jednou za rok stává centrem rušného  dění v Sasku. Již pátým rokem se zde  každou neděli před Růžovým pondělkem koná největší karnevalový průvod v Sasku. Lößnitzgrundbahn  v tento den vypravuje několik zvláštních vlaků do místa, kde  akce probíhá.

Více informací a termíny akcí v roce 2019 naleznete ZDE 

 

Tři oříšky pro Popelku

(německy Drei Haselnüsse für Aschenbrödel) je československo-německá filmová pohádka z roku 1973 režiséra Václava Vorlíčka. Hudbu složil Karel Svoboda, hlavní píseň Kdepak ty ptáčku hnízdo máš zpívá Karel Gott a text napsal Jiří Štaidl. V hlavních rolích se představili Libuše Šafránková jako Popelka a jako princ Pavel Trávníček, kterého daboval Petr Svojtka. Natáčelo se na Klatovsku, v lesích kolem Javorné u Čachrova, u vodního hradu Švihov, v barrandovském studiu a ve východním Německu (ve Studiu Babelsberg a u zámku Moritzburg). Odehrává se podle klasického schématu pohádky o Popelce, která doma musí snášet ústrky macechy a nevlastní sestry, v kouzelných oříšcích dostane plesové šaty, ve kterých na plese okouzlí prince. Při útěku ztratí střevíček, který princ zkouší všem dívkám v okolí, ale jen Popelce padne jako ulitý. Nakonec Popelku ze statku odvede. Oproti ostatním filmovým zpracováním Popelky jsou v této verzi hlavní hrdinové obohaceni o nové vlastnosti: Popelka je v podání Libuše Šafránkové živější – ovládá jízdu na koni, střílí z kuše jako obratný lovec. Princ Pavel Trávníček představuje svéhlavého mladíka, oddávajícího se raději lovu a zábavě s kamarády nežli pilování dvorní etikety a přípravám na ples, při němž si má najít nevěstu.

Zdroj: WikipedieBooking.com