Vémola s Procházkou přinesli dětem do nemocnice trochu radosti a náklaďák dárků

Poslední březnový den se děti na onkologickém oddělení v Brně alespoň chvilku radovaly z dárků a hraček, smály se a pózovaly s rukou v pěst „pozdravem bojovníků“ s Jiřím Procházkou a Karlosem Vémolou. Současný nejlepší český zápasník MMA a první Čech, který bojoval v UFC přivezli kromě knížek, stolních her, výtvarných potřeb, čteček, plyšáků i šek na téměř 151 tisíc korun. Tato vybraná finanční částka bude rozdělena mezi šest rodin, které mají nemocné děti.

Bojovníci bojovníkům


Procházka přijel rovnou z dopoledního tréninku a při čekání na Vémolu pomohl i dárky z náklaďáku vynosit. Nechyběl ani další zápasník MMA Tomáš Peleška a policistka Petra Deklevová, která akci organizovala. „Zápasníci byli hrozně přátelští a občas měli i slzy na krajíčku, když ty děti viděli,“ řekla dojatá Deklevová.


Oba gladiátoři nejprve navštívili oddělení dětské neurologie, kde je přivítala přednostka kliniky docentka Hana Ošlejšková: „Zvláště v této době koronaviru stále slyšíme špatné zprávy. O to je to cennější tahle úžasná aktivita. Oni jsou nyní výsluní a jsou těmi, kterým štěstí přeje a myslí přitom na ty, kteří ho tolik nemají. To je na tom nejcennější.“


Před oddělením na Jirku Procházku čekal fanoušek Adam Holas, který sám ležel na onkologickém oddělení, právě odtud sledoval jeho vítěznou premiéru v UFC.

„Jsme bojovníci, jen každý na jiné frontě. Bylo příjemné se s ním setkat, že si našel čas, přijel a mohli jsme se vidět,“ přiznal Procházka, který už ví, že za měsíc ho bude Adam, při jeho druhém zápasu v UFC 1. května v Las Vegas , sledovat už z domova.


„Překvapilo mě, že tu mám tolik fanoušků, ono se to trochu rozrostlo, my jsme tu byli už čtyřikrát. Už vím, jak to tu chodí, jsem rád, že to má furt svůj smysl jako na začátku,“ rozpovídal se po nemocniční audienci Procházka.


Vémola našel dalšího Terminátora


„Nevíce mě těšilo nadšení malého chlapečka, když jsem za ním přišel hned na mě hned volal: Jé, Vémolo, pojď sem. Měl okluzor na levém oku, jako jsem nosil já celý život, ten mi byl nejsympatičtější. Na něm byla vidět velká upřímná radost a srdce bojovníka,“ usmíval se Vémola.


„Já tohle moc nezvládám, sám mám tři děti. Je hezký, že pomáháme, ale není hezký vidět tyhle malé holčičky a chlapečky. Jsou to těžké příběhy. Člověk má v životě plno problémů, ale když odtud odchází, tak si říká, že to jsou malé věci,“ přiznal Vémola.


„Ti nejsilnější bojovníci jsou na těch postelích, to nejsme my. Snad si každé z nich vybojuje tento svůj nejdůležitější zápas v životě,“ dodal a slzy se mu zaleskly v očích.


Na dětskou onkologii za dětmi přivedla oba zápasníky vrchní sestra kliniky dětské onkologie Martina Petlachová: „Naše děti, jak jim říkáme, tím, že tady zažívají různé bolesti, stresy, tak jsou pro ně návštěvy známých osobností něčím úžasným. Takový den je jiný, dopředu se těší a dalších čtyři pět dnů si vykládají o tom, jaké to bylo. Mají zážitek, fotky, dostanou nějaký dárek. A když se vrátí z nemocnice, tak jistě nemluví o tom, co jim kdo píchl a udělal, ale o tom, co mimořádného tady zažily.“


Zdroj: deník Sport
Foto: Iva Roháčková


YouTube
Share