Vážná nehoda uzavřela silnici na Písecku

Dnes (pátek 10. ledna) přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje na tísňovou linku informaci o dopravní nehodě, která se stala v katastru obce Čížová, části obce Krašovice.

K nehodě okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Jelikož byla nehoda nahlášena s nutností vyproštění zraněných osob, vyslalo operační středisko hasičů na místo osádky dvou cisteren i technický automobil.

 

Střet dvou osobních aut a tragické následky

Průzkum na místě ukázal, že se jedná o střet dvou osobních aut továrních značek Ford Focus a Suzuki Wagon. V každém z nich cestovaly dvě osoby. Zasahující hasiči museli ze zcela zničených aut všechny čtyři osoby vyprošťovat. U dvou z nich (z každého vozu jedné) lékař ZZS konstatoval smrt. Ze čtyř osob tedy dvě osoby následky střetu nepřežily. Další dvě byly okamžitě transportovány do nemocnice. U nehody přistál také vrtulník LZS.

Písecká jednotka dále zajistila obě auta proti vzniku požáru a provedla kontrolu úniku provozních kapalin. Okolo 13. hodiny všechna písecká auta zásah ukončila. Velitel zásahu předal nehodu Policii ČR k šetření, jednotka se vrátila na základnu. Zásah písecké jednotky bude pokračovat poté, co bude policejní šetření ukončeno.
Policisté silnici v místě nehody zcela uzavřeli. Předpoklad uzavření bude po dobu šetření, odtahu vraků a úklidu vozovky minimálně tři hodiny.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

foto : ilustrační fotografie

Jednodenní výlet vlakem do Písku