V Železném Brodě – Jirkov zasahují hasiči u hořícího autobusu.

V místní části Železného Brodu – Jirkov zasahují hasiči u hořícího autobusu. Nasazeny dva vysokotlaké proudy. Požár je lokalizován. Aktualizace: hasiči ochlazují nádrže na plyn.

Ve čtvrtek 11. 2. 2021 došlo v místní části Železného Brodu – Jirkov k požáru linkového autobusu. V době vzniku požáru cestovali v autobusu dva cestující a řidič. Řidič i cestující stačili bezpečně dopravní prostředek včas opustit.

Po příjezdu (13:31 hod) první jednotky ze stanice HZS LK Tanvald na místo zásahu, byl již autobus celý zasažen požárem. Jednalo o autobus na CNG a požár zásahl i nádrže s plynem, proto velitel zásahu rozhodl o nasazení jednoho vodního proudu C na ochranu okolí a vysokotlakého vodního proudu na ochlazování nádrží při jejich kontrolovaném vyhoření. Členové jednotky SDH Železný Brod po svém příjezdu zajistili druhý vysokotlaký proud. Celý zásah probíhal v dýchací technice a průběžně byla monitorována koncentrace výbušnosti v místě zásahu. Po závěrečném průzkumu termokamerou, byla velitelem zásahu po cca 40 minutách nahlášena na krajské operační a informační středisko HZS LK likvidace požáru (14:11 hod). Průběh zásahu komplikoval silný mráz. Příčina vzniku požáru a škoda jsou v současné době v šetření.

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda, tiskový mluvčí

  •  Řidič, ani nikdo z cestujících nebyl zraněn.
  •  Požár autobusu v Jirkově byl zlikvidován.

 

foto Hasiči Libereckého kraje