Testy na koronavirus v Národní referenční laboratoři potvrdily další tři pozitivní pacienty

4.3.2020 Národní referenční laboratoř Státního zdravotního ústavu dnes vyšetřila další tři vzorky s pozitivním výsledkem na koronavirus. Ve dvou případech se jedná o rodinné příslušníky ženy, která již byla vyšetřena jako pozitivní v předchozích dnech. Oba dva byli do výsledků testů izolováni v domácí karanténě a oba budou ode dneška hospitalizováni v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Rodina se vrátila z oblasti Veneto v Itálii.

Poslední potvrzený vzorek je ten, u něhož se potvrdil koronavirus v soukromé laboratoři. Vzhledem k tomu, že neexistuje potvrzení o kvalitě původního vzorku, byl v Nemocnici Na Bulovce u dané pacientky odebrán vzorek nový a odeslán znovu na vyšetření do Národní referenční laboratoře. Pacientka je nyní v karanténě v Nemocnici Na Bulovce. Výsledky budou známy dnes večer. Současně probíhá intenzivní epidemiologické šetření pražskou hygienickou stanicí.

 

5/3/2020 – Žádný další pozitivní pacient na koronavirus. Takové jsou dnešní ranní výsledky, které přišly ze všech 5 laboratoří v republice. Celkem bylo na koronavirus otestováno 407 osob a stále platí, že z toho 8 bylo pozitivních.


zdroj informací : Ministerstvo zdravotnictví ČR