Stoffel Vandoorne vyhrál Monaco E-Prix pro tým MERCEDES-EQ FORMULA E TEAM

Úspěšný závodní den pro MERCEDES-EQ FORMULA E TEAM na legendárním okruhu Monaco Grand Prix Circuit, protože Stoffel Vandoorne vyhrál Monaco e-Prix a Nyck de Vries skončil desátý

• Stoffel zajel nejrychlejší čas ve své kvalifikační skupině a postoupil do semifinále, kde se piloti utkají. Těsně ho porazil Pascal Wehrlein, který se kvalifikoval jako čtvrtý na roštu.
  • Nyck zajel druhý nejrychlejší čas ve skupině B a také se kvalifikoval do vyřazovacích bojů, ale byl vyřazen Jean-Ericem Vergnem ve čtvrtfinále a musel do E-Prix startovat z osmého místa.
  • Stoffel se hned od startu držel ve vedoucí skupině a vytrvale se propracovával vpřed, dokud těsně před obdobím plné žluté neobsadil první místo. Držel se vpředu až do cílové čáry.
  • Nyck byl ve čtvrté řadě startovního roštu a hned po startu se posunul o jednu pozici nahoru. Po 30 kolech závodu dokončil E-Prix desátý a na bodech.
  • Bylo to Stoffelovo první vítězství v sezóně a jeho třetí vítězství v mistrovství světa ABB FIA Formule E.
  • Pro Mercedes-EQ Formula E Team to bylo druhé vítězství v sezóně a celkově šesté v seriálu čistě elektrických závodů.
  • Závod byl přerušen safety carem na 13 minut, v důsledku čehož se E-Prix prodloužila o čtyři a půl minuty.
  • STOFFEL (81 BODŮ) vede mistrovství světa jezdců o šest bodů před Jean-Eric Vergnem (75 bodů). NYCK (39 BODŮ) je na osmém místě.
  • Po šestém závodě sezóny vede MERCEDES-EQ FORMULA E TEAM (120 BODŮ) v Team Championship od DS Techeetah (105 bodů).
  • Další dvojzávod sezóny mistrovství světa ABB FIA Formule E 2021/22 se budou konat v Berlíně, 14. a 15. května 2022.
  • S8_Monaco, Saturday, 30th April 2022 – LAT

STOFFEL VANDOORNE:

„Je to fantastický pocit. Monako je jeden z těch velmi speciálních závodů, které chce vyhrát každý pilot. Loni jsme tu měli náročný víkend, ale tentokrát se nám opravdu podařilo vše zvrátit. Naším cílem bylo dobře se kvalifikovat v poli, a poté mi bylo jasné, že můžeme být také top uchazeči. A tak to dopadlo. Dnes jsme opravdu letěli, takže velké díky týmu, že mi dal k dispozici tak silné auto. Můj start do sezóny nebyl snadný, ale důslednost se teď vyplácí. Z toho mám opravu radost. Mám pocit, že jsem celou sezónu bojoval vepředu. Měl jsem několik pole position, ale nedokázal jsem je proměnit ve vítězství, takže jsem se tento víkend rozhodl nekvalifikovat se na pole position, ale místo toho jít pro vítězství, a tato strategie fungovala.“

Stoffel Vandoorne (BEL), Mercedes Benz EQ, EQ Silver Arrow 02, 1st position,

NYCK DE VRIES:

„Bohužel závod nevyšel tak, jak jsem doufal. Byl to možná jen jeden z těch dnů, kdy se vše mění od špatného k horšímu, ale přesto si myslím, že jsme dnes měli skvělé tempo. Byli jsme silní v hospodaření s energií, skvělý start a získání pozice. Ale pak se někdy věci prostě nepovede dát dohromady, a tak to bylo i dnes. Naštěstí Stoffel měl skvělý závod a dosáhl pro tým vítězství. Jsem za to opravdu rád pro celý tým, protože každý jednotlivý člen týmu si to opravdu zasloužil veškerou svou tvrdou prací. Nyní se pokusím vrátit úder o příštím závodním víkendu v Berlíně.“

S8_Monaco, Saturday, 30th April 2022 – LAT

IAN JAMES, TEAM PRINCIPAL:

„Páni, to byl závod: vítězství pro tým v Monaku! Monako k nám v minulosti nebylo příliš nakloněné. Zejména po zklamání z minulého roku jsme sem přijeli se skutečným odhodláním věci zvrátit.A podařilo se to pravděpodobně tím nejlepším možným způsobem: Stoffel vyhrál závod. To bude skvělá vzpomínka pro celý tým – a něco, na co si on osobně určitě bude pamatovat do konce života. Výkon týmu jako celku byl tady skvělý. Oba piloti si pochvalovali, jak se vůz v tréninku choval, ale kvalifikace nedopadla úplně tak, jak jsme doufali. Stoffel odstartoval do závodu z P4 a měl dobrou pozici, aby mohl hned od začátku bojovat o pódium, držet se týmové strategie a využívat příležitostí na cestě. Každý okamžik, který se na nás vrhl, se nám podařilo proměnit v pozitivní, ať už v plném kurzu žluté nebo při safety caru. Nyck měl velmi solidní začátek, ale bohužel se mu nepodařilo optimalizovat kvalifikační jízdy a skončil na P8 na startovním roštu. To není nikdy nejoptimálnější pozice pro start v tak těsném poli. Přesto se každý bod k něčemu počítá: k boji o prvenství. A to je přesně to, kdy nepracují jen piloti, ale každý člen týmu. Víte, co se říká: na konci dne je to závod, který se počítá.“

Zdroj: MERCEDES-EQ FORMULA E TEAM