Srdce Osmičky bije už čtvttým rokem

Projekt „Srdce Osmičky“ pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková(ODS). „de o předvánoční akci, jejímž smyslem je nadělit raodst druhým a sopolečně ukázat, že srdce osmičky bije silně a na správném místě“, vysvětluje Ludková.

Na webových stránkách Srdce osmičky www.srdceosmicky.cz 
představuje místostarostka Ludková přání seniorů, rodin a klientů sociálních služeb Prahy 8, která zaslaly osmičkové organizace. Výběr osob byl ponechán na samotných organizacích. Lidé, kteří v nich pracují, totiž nejlépe znají své klienty, vědí, kde může splněné přání motivovat do další snahy, kde může pouhý fakt, že někdo jiný o přání přemýšlel napovědět, že dotyčný svému okolí není lhostejný. V tuto chvíli Srdce osmičky eviduje 124 přání, z toho již 55 je zarezervovaných dárci. Stejně jako v minulých letech si zveřejněná přání můžete rezervovat na emailu vladimira.ludkova@praha8.cz.

„Dárcovský charitativní projekt, který plní přání našich sousedů, zároveň klientů sociálních služeb P8, jsem začala organizovat před 4 lety. Mimo jiné i proto, že do velkých a mediálně podporovaných projektů se často nedostávají ti, kteří si pomoc a podporu zaslouží stejně tak. Často lidé s duševním onemocněním, lidé bez domova, ti, které postihla náhlá krize,“ vysvětluje místostarostka Vladimíra Ludková.

Zdroj: Srdce Osmičky