PRIMARK otevírá svou první prodejnu na Slovensku

  • Mezinárodní módní řetězec otevírá svůj první obchod na Slovensku; investuje do něj více než 10 milionů eur.
  • Slovensko se stává pátým trhem společnosti Primark ve střední a východní Evropě po Polsku, České republice, Rumunsku a Slovinsku a šestnáctým trhem na světě.

 

Mezinárodní módní řetězec Primark  otevřel svůj první obchod na Slovensku v nové části nákupního centra Eurovea v Bratislavě.

Pro místní ekonomiku vytvořil více než 200 pracovních míst. Společnost Primark investovala do dlouho očekávaného dvoupodlažního obchodu více než 10 milionů eur, aby poprvé přinesla Slovákům svůj známý sortiment módy a základních potřeb za výhodné ceny. Slavnostního otevření se zúčastnil velvyslanec Irska na Slovensku pan Dermot McGauran a starosta městské části Bratislava-Ružinov pan Martin Chren, kteří společně přivítali značku Primark na Slovensku jako čestní hosté.

Primark Bratislava se rozkládá na 3 660 m2 prodejní plochy a nabízí zákazníkům jedinečné módní trendy, včetně těch nejnovějších letních.

Kromě příznivých cen se zákazníci mohou těšit na kvalitní zboží denní potřeby v oblasti dámského, pánského, dětského a domácího oblečení, ale i kosmetiky a doplňků.  Zákazníci si v obchodě jistě vyberou bez ohledu na svůj rozpočet – od stylových plavek a letních šatů až po výrazné obleky a doplňky. V novém obchodě bude také představena stále se rozvíjející značka Primark Cares. Již 50 % oblečení značky Primark je vyrobeno z recyklovaných nebo udržitelnějších materiálů, což je součástí ambice prodejce poskytovat udržitelnější módu, která je dostupná všem.

Otevření 422. prodejny Primarku představuje významný milník v jeho globální expanzi.

Slovensko se stává 16. trhem společnosti Primark na světě a 5. trhem ve střední a východní Evropě, což je region, který je pro růst společnosti Primark klíčový.

 

„Jsme nadšeni, že dnes ráno otevíráme dveře naší první prodejny na Slovensku. Otevření prodejny na pátém trhu ve střední a východní Evropě a šestnáctém mezinárodním trhu je pro naši společnost a naše kolegy významným dnem. Jsme rádi, že můžeme přivítat zákazníky v naší krásné nové prodejně a poprvé na Slovensku představit naši jedinečnou nabídku. Rád bych poděkoval všem svým kolegům, kteří neúnavně pracovali na přípravě prodejny k jejímu slavnostnímu otevření, a právě včas na nadcházející letní sezónu. Jménem společnosti Primark bych také rád poděkoval zástupcům velvyslanectví a místních úřadů za tak vřelé přijetí a podporu,“ říká Maciej Podwojski, ředitel společnosti Primark pro střední a východní Evropu.

 

„Jsem potěšen, že Primark, společnost s hrdým a významným irským dědictvím, otevírá svou první slovenskou prodejnu v nákupním centru Eurovea. Tato významná investice změní maloobchodní sektor, vytvoří kvalitní pracovní místa a je silným hlasem důvěry ve Slovensko a jeho maloobchodní trh. Zvláště bych chtěl ocenit společnost Primark za její vedoucí úlohu v úsilí o větší udržitelnost v módním průmyslu. Přeji týmu Primarku mnoho úspěchů v nadcházejícím vzrušujícím období,“ řekl Dermot McGauran, irský velvyslanec na Slovensku, který se zúčastnil otevření první prodejny Primark na Slovensku.

 

Kromě Primarku na Slovensku otevře prodejce koncem června svůj druhý obchod v Rumunsku v AFI Cotroceni v Bukurešti, a ještě letos otevře další dva obchody v Polsku, a to v Magnolia Parku ve Vratislavi a v nákupním centru Manufaktura v Lodži. V příštím roce se prodejce rozšíří také do

Maďarska, čímž se jeho celková působnost ve střední a východní Evropě zvýší na 13 prodejen na šesti trzích.