Top news

Pražská radní Ropková a ministr školství Plaga zahájili stavbu nové budovy základní školy v Čakovicích


Radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková společně s ministrem školství Robertem Plagou dnes v pražských Čakovicích slavnostně zahájili stavbu nové budovy Základní školy Dr. Edvarda Beneše. Budova pro 250 žáků, jejíž financování zajistil společně pražský magistrát s ministerstvem školství, by měla být otevřena již prvního září příštího roku.

Obyvatelé pražských Čakovic se tak již od září příštího roku dočkají zcela nového objektu základní školy včetně tělocvičny v areálu odloučeného pracoviště školy Dr. Edvarda Beneše v Jizerské ulici. Budova pro celkem 250 žáků pomůže městské části zajistit dostatečnou kapacitu pro základní vzdělávání dětí. Na nákladech výstavby se společně podílí pražský magistrát a ministerstvo školství.

 

Jsem nesmírně ráda, že se nám ve spolupráci s městskou částí a ministerstvem školství podařilo odvrátit hrozbu nedostatku míst pro čakovické děti v základní škole,“ vysvětluje radní Ropková. „Čakovice se neustále rozvíjejí, s čímž je spojena i rostoucí poptávka po umístění dětí ve školkách i v základním školství. Díky výstavbě této budovy zvýšíme kapacitu základních škol v Čakovicích až na 1 320 žáků,“ dodává.

 

Nová budova o dvou patrech bude propojena se stávající Základní školou Dr. Edvarda Beneše. Bude v ní sedm kmenových tříd po třiceti žácích a tři učebny po patnácti žácích. Pražský magistrát navíc již v tomto roce podpořil na návrh radní Ropkové formou dotace přestavbu vedle ležícího internátu prosecké střední průmyslové školy na budovu základní školy. Tento čtvrtek budou budovu pražští zastupitelé rozhodovat o návrhu na svěření budovy internátu do správy městské části Praha – Čakovice.