Top news

Praha bude mít v centru nové náměstí Miloše Formana


Pražští radní schválili název dosud nepojmenovaného prostranství za Hotelem InterContinental Prague nedaleko Dvořákova nábřeží. Nově se bude jmenovat náměstí Miloše Formana po nedávno zesnulém filmovém režisérovi. 

Návrh na pojmenování prostranství předložila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová. Z piazzety před hotelem InterContinental se stane náměstí Miloše Formana. Už před rokem jsme panu Formanovi udělili čestné občanství, ale bohužel si ho už nemohl převzít, takže jsem rada, že mu můžeme vzdát hold takto, uvedla primátorka.

 

Miloš Forman je považovaný za jednoho z nejvýznamnějších českých, amerických a světových filmových režisérů. Mezi jeho nejznámější filmy patří Goyovy přízraky, Amadeus nebo Přelet nad kukaččím hnízdem, který vypráví o americkém trestanci, který se chce vyhnout vězení tím, že předstírá šílence. Za tento snímek dokonce získal Oscara v kategorii Nejlepší režie.

 

Celý život dělal ve světě skvělé jméno nejen Praze, ale i celé České republice, a proto je na místě, že jeho jméno ponese významný prostor v centru města, dodala primátorka Krnáčová.

 

Náměstí Miloše Formana bude na prostranství ohraničeném ulicemi Paříž skou, Bílkovou, Elišky Krásnohorské a náměstím Curieových.Booking.com