Požáru v Rynarticích na Děčínsku – Na Tokání

Deset hasičských jednotek vyjelo k požáru dvou chat a lesního porostu v Rynarticích – Na Tokání, okres Děčín. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu

Požár penzionu s restaurací Na Tokání, přilehlé ubytovny a lesního porostu na ploše zhruba 1,5 až 2ha u Rynartic, okres Děčín byl lokalizován v 13:46. Probíhají dohašovací práce.

Počet zasahujících jednotek u požáru v Rynarticích na Děčínsku byl zvýšen na 16. Na místo byl povolán vrtulník s hasicím vakem.

PODOBNÉ CHATY V UVEDENÉ LOKALITĚ , MOŽNÝ OBJEKT POŽÁRU : 

Lovecká chata Na Tokáni

Lovecká chata Na Tokáni – nachází se v centru dnešního Národního parku České Švýcarsko nedaleko obce Jetřichovice přibližně 150 km od Prahy. Původní roubená chata z 30. let minulého století je vybavena komfortními pokoji, restaurací, posilovnou a nově vybudovaným altánem.

České Švýcarsko – v okolí chaty se nachází velké množství značených cykloturistických tras a naučných stezek. Pobyt v této lokalitě je vhodný především pro turistické a cykloturistické nadšence. Skalní města a soutěsky Vás okouzlí svojí krásou a půvabem. Legendární Pravčická brána, skalní hrad Falkenštejn a množství dalších vyhlídek Vám umožní pozorovat krásy zdejší přírody z ptačí perspektivy. Pro regeneraci organismu po náročných túrách můžete navštívit bazén v Rumburku. V rámci zdravotních cvičení budete mít možnost pod vedením zkušených lektorů absolvovat cvičení v přírodě, které bude speciálně zaměřené na zvládání stresu a zlepšení koncentrace.

Historie – v 19. století nechal kníže Kinský postavit lovecký zámeček a roubené chaty ve švýcarském stylu, které původně sloužily jako středisko zábavy a odpočinku pro účastníky knížecích honů. Na stejném místě stával již v roce 1563 strážní domek a lovecká chata. Tyto stavby zničil v roce 1905 požár. Krátce nato nechal kníže Kinský postavit lovecký zámeček a roubené chaty, jež se zachovaly do dnešní doby. Objekty nevznikly najednou, výstavba se protáhla až do 30. let minulého století. Původní lovecká chata z 30. let minulého století Na Tokáni je umístěna hluboko v lese.