Odstartovala nová turistická hra Toulky nejen KrálovédvorskémHra je příležitost poznat zajímavá místa a soutěžit o atraktivní ceny.

Hra potrvá až do září 2020. Jejím cílem je propagovat památky a atraktivní turistické lokality.

Pravidla hry

Základem je brožura s herním plánem.  Během pobytu mohou návštěvníci získávat na vybraných místech (ubytovací zařízení, restaurace, obchody) známky. Ty nalepí do herního plánu, nebo při návštěvě tzv. bezobslužných míst do něho obkreslí piktogramy. Jedná se o přírodní atraktivity jako přehrada Les Království, Čertovy hrady, Zátlucké rybníky, Areál Žireč, Braunův Betlém, hrad Pecka, Sochařský park v Hořicích apod., Zde jsou nainstalovány informační cedule s obrysovým piktogramem odkazujícím na turistickou hru.

Turistické atraktivity

Kromě zajímavostí na Královédvorsku se můžete těšit i na místa mimo region.  S hrou se podíváte například do Hořic, Miletína, Lázní Bělohradu nebo na hrad Pecku. Na výběr je z celkem 32 bezobslužných míst, a to v duchu sloganu hry „Neseďte u telky, vydejte se na toulky!“

Zábavu si pak užije celá rodina, protože hra zavede např. na pohádkovou procházku za strašidly okolo rybníku Pardoubek v Lázních Bělohradu.

Seznam známkových míst, kterých je celkem 25, je zveřejněn v brožuře. Naleznete zde i podrobná pravidla, mapu s vyznačenými známkovými místy a turistickými cíli nebo informace o zapojených subjektech. Brožura je k dostání na všech známkových místech zdarma.

Hlavní známková místa:  

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem, Safari Park Dvůr Králové, informační centrum v Kuksu, Městské informační centrum ve Dvoře Králové nad Labem a také turistické informační centrum na přehradě Les Království.

Toulky nejen Královédvorskem : Přehrada Les Království

V závislosti na množství nalepených známek v herním plánu mohou účastníci během hry soutěžit buď o drobné ceny, nebo budou zařazeni do losování o hodnotné výhry. Losovat se bude v průběhu trvání hry celkem třikrát, vždy v září při Svatováclavském posvícení ve Dvoře Králové nad Labem. Výherci se mohou těšit na víkendové pobyty např. v Lázních Bělohradu, na Kuksu, v Hotelu pod Zvičinou, Tadeášových domcích nebo v  Safari Parku,  dále  na  let  s instruktorem,  na  dárkové poukazy do restaurací a kaváren a další zajímavé ceny.

Další informace najdete  ZDE


.