Nehoda obec Nová Ves s tragickým koncem 14.11.2019

Na silnici 1/16 v obci Nová Ves se střetl nákladní vůz s autobusem. Na místě zemřela 1 žena, 8 osob je zraněno. Úsek od 41 do 31km zcela uzavřen, na místě pracují všechny složky IZS.

Tragická nehoda autobusu a nákladního auta na Mělnicku

Ve čtvrtek 14. listopadu několik minut po půl druhé odpoledne přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě, při které na silnici číslo 16 ze Slaného do Mělníka kousek před dálnicí D8 v místě přemostění staré teplické silnice u Nové Vsi narazil autobus do nákladního vozidla. 

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Kralup nad Vltavou, Mělníka a Slaného a také podnikovou jednotku AERO Vodochody AEROSPACE a.s. Po příjezdu první jednotky k nehodě bylo upřesněno, že jde o zadní náraz zájezdového autobusu s mladými studenty do nákladního automobilu, který převážel lešenářské trubky, a na místě je více zraněných.

Dalším průzkumem bylo zjištěno, že většina cestujících už autobus opustila, ale uvnitř zůstaly dvě zaklíněné osoby, přičemž jedna nejevila známky života. Zraněného řidiče následně hasiči vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby, která pak muže převezla do vinohradské nemocnice v Praze. Dále hasiči pomáhali při ošetřování zraněných osob.

Z celkového počtu 46 nezletilých osob se jich 9 lehce zranilo. Ty postupně odvážela zdravotnická záchranná služba do dalších pražských nemocnic, zraněnou ženu z pedagogického doprovodu do nemocnice v Mělníku. Pro nezraněné osoby byl na místo vyslán ze slánské stanice evakuační autobus, ve kterém jim byl poskytnut tepelný komfort a i následná posttraumatická péče.

Po zadokumentování nehody kriminální policii hasiči vyprostili zesnulou osobu a následně uklidili vozovku. Po celou dobu zásahu byla komunikace zcela uzavřena, zprůjezdnit se jí podařilo až po osmnácté hodině.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraj