Na veletrhu Holiday World představí autoři publikaci „Poutní místa středních Čech“

V rámci cestovního veletrhu Holiday World v Praze-Letňanech představí autoři za účasti církevních představitelů a zastupitelů Středočeského kraje zcela novou publikaci „Poutní místa středních Čech“. Akce se uskuteční 14. února 2020 ve 14 hodin.

Kniha je společným projektem Arcibiskupství pražského a Středočeského kraje a dokumentuje historii vzniku známých i méně známých poutních míst a jejich duchovní význam. Autoři Kristina Poláčková a Vít Hájek se na dvou stovkách stran zaměřili na představení uměleckých děl od věhlasných sochařů, architektů a malířů, která jsou spojená s konkrétními poutními místy a vždy byla a jsou výrazným kulturním obohacením Středočeského kraje. Kromě zajímavého textu je proto kniha doplněna bohatým obrazovým materiálem od významných fotografů.

„Putování po kraji od Budče až po Votice je nejenom faktografickou a umělecko-historickou zprávou, ale také možností, jak jejím prostřednictvím načerpat klid a duchovní sílu. Snad bude mnohé inspirovat k návštěvě některého z popisovaných míst. Kniha tak může posloužit i jako stručný průvodce,“ vyzdvihla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).