HME 2019 Glasgow – 1.3. den první výsledky a informace

Večerní program zahají Michaela Hrubá ve skoku do výšky a zlatým hřebem bude boj o medaile s Tomášem Stańkem

• Tomáš Staněk 20.90 a bude večer ve finále vrhu koulí a ve finále 21,25 v druhém pokusu a stále je na třetím místě
  • Michaela Hrubá zahájila kvalifikaci ve skoku do výšky a na 1.pokus skáče 1.75 m na přímý postup je třeba 1.96 m
  • na 1 500 m ženy a první běží Kristiina Mäki a doběhla v čase 4:17.19 a doběhla šestá a Simona Vrzalová postupuje 4:08 ,06 gratiulace a Diana Mezuliáníková doběhla na 4.místě časem 4:18.89 a vypadla
  • Matěj Ščerba skočil 5.20 na druhý pokus a pokračuje na 5,35 m a na druhý pokus skočil 5.55 m neskočil a soutěži končí
  • rozběhy na 800 metrů Lukáš Hodboď doběhl na 5.místě v čase 1:49.31, Filip Šnejdr postupuje

• Filip Sasínek postup
  • Eliška Klučinová na 60 m př. na 8.74 s – 965 bodů a zatím 11.místo  a skok do výšky v pětiboji – 1,72 m a konec 879 b
  • Radek Juška první pokus v kvalifikaci dálky 7.61 m , druhý pokus 7,76 m a 7,77 m a postup do finále
  • Rozběhy na 400 metrů muži – Vít Müller  doběhl pátý v čase 47,69 a nepostupuje do semifinále , Jan Tesař upadl v rozběhu a vypadl a podel všeho to byla jeho chyba . Uvidíme zda uspějeme s případným protestem .

Po něm začne pětiboj Eliška Klučinová – Official . Pak se Vít Müller, Jan Tesař a 400 metrů rozběhy a poté Tomáš Staněk v kvalifikaci vrhu koule , Jan Friš, Filip Sasínek na 1 500 metrů a Martin Heindl ve výšce a nakonec dopoledne Lada Vondrová na 400 metrů ženy – https://www.cysnews.cz/…/hme-v-atletice-glasgow-2019-patek…/
V prvním dni se představí velký počet českých atletů , přinášíme přehled a to včetně startovních listin a listin rozběhů s časy kdy se který atlet ukáže na dráze v Glasgow Po všechny tři dny budeme přinášet informace a fotografie přímo z místa šampionátu .