GEFCO se nově podílí na montáži, kompletaci a přepravě užitkových vozů v Brazílii

GEFCO Indústria do Brasil, součást Skupiny GEFCO, lídra v oblasti multimodálních řešení dodavatelského řetězce a předního hráče v oblasti automobilové logistiky, zahájila montáž užitkových vozů v brazilské Guaíbě pro předního světového výrobce užitkových vozidel, společnost Foton Motor Group.

GEFCO Indústria do BrasilGEFCO Indústria do Brasil jednala s Fotonem o spolupráci poprvé již v roce 2013, kdy Foton představil plány na vybudování nového podniku na výrobu užitkových vozů v brazilské Guaíbě. Projekt společnosti Foton byl ale posléze odložen a GEFCO mezitím v oblasti vybudovalo pobočku s cílem stát se poskytovatelem logistických služeb i dodavatelem montážních prací jak pro Foton, tak i pro další zákazníky. V současné době GEFCO Indústria do Brasil ve svém závodě připravuje pro Foton přepravu první zásilky užitkových vozů vyrobených a zkompletovaných v Guaíbě.

Alex Feijolo, ředitel GEFCO Indústria do Brasil, ke spolupráci uvedl: „Náš vztah se společností Foton plně reflektuje naše motto, tedy být klientům především dlouhodobým partnerem. Na původní jednání jsme navázali koncem roku 2019 s cílem zjistit, jak můžeme Fotonu pomoci udržet výrobu nákladních aut v Brazílii, byť třeba jen v nižších objemech. Jsme rádi, že jsme se domluvili a že si pro spolupráci při kompletaci nákladních vozů vybral Foton právě nás.“

První hotové užitkové vozidlo přepravilo GEFCO z Guaíby na konci dubna 2020, plně v souladu s vysokými požadavky zákazníka na kvalitu. Aktuálním primárním cílem je navýšit montážní kapacitu tak, aby vyhovovala potřebám společnosti Foton a její dealerské sítě a zároveň prokázat udržitelnost výrobní a montážní platformy v Guaíbě.Alessandro Luz, Operations Coordinator společnosti GEFCO Brazil, řekl: „Montáž vozidla s přibližně 1 500 díly je poměrně složitý úkol, který vyžaduje velké odborné znalosti. Partnerství s Fotonem je důkazem naší schopnosti realizovat i velmi složité montážní operace, a to i v menších objemech. Doufáme ale zároveň, že spolupráce v budoucnu přinese i další příležitosti.“Centrála společnosti GEFCO Indústria do Brasil sídlí v San Paulo, společnost nabízí remarketing ojetých vozů a další služby s vysokou přidanou hodnotou.
O SKUPINĚ GEFCO


GEFCO je světovým lídrem v oblasti komplexních řešení dodavatelského řetězce a evropským lídrem automobilové logistiky. Stavíce na 70 letech zkušeností a vice než 15 000 odbornících, GEFCO navrhuje chytrá, flexibilní řešení pro komplexní dodavatelský řetězec ve všech oblastech průmyslu. Skupina GEFCO je přítomna na 47 světových trzích, se silnou nadnárodní sítí partnerů obsluhuje na 300 destinací po celém světě. Celkové příjmy Skupiny v roce 2019 dosáhly 4,7 miliardy eur.

V roce 2018 společnost GEFCO otevřela poblíž londýnského letiště Heathrow třetí sklad s řízenou teplotou určený pro biologické vědy a zdravotnictví. Další sklady má GEFCO v německém Frankfurtu a v Amsterodamu. V roce 2017 dostala skupina farmaceutickou certifikaci IATA-CEIV pro svou leteckou a námořní činnost v Nizozemsku, čímž doplnila certifikované středisko GEFCO WDA na letišti Heathrow a frankfurtský závod s farmaceutickou certifikací IATA-CEIV.
www.gefco.net.