Dopravní nehoda mezi Chvojencem a Holicemi – střet dodávky s kamionem.

Dvě jednotky hasičů zasahují u těžké nehody, která se stala ve středu 13. října časně ráno na silnici I/35 mezi Chvojencem a Holicemi. Jedná se o střet dodávky s kamionem.

HASIČI :

Tragicky skončila nehoda u Chvojence. Dvě jednotky hasičů – profesionální a dobrovolná z Holic zasahovaly u těžké dopravní nehody, která se stala ve středu 13. října časně ráno na silnici I/35 mezi Chvojencem a Holicemi. Jednalo se o střet dodávky s kamionem a třetím účastníkem nehody bylo osobní auto. Kabina kamionu – cisterny převážející 8 tun mouky – byla doslova rozpáraná a řidič z ní vypadl.
„Zraněného řidiče kamionu jsme umístili na páteřní desku a předali zdravotníkům,“ uvedl velitel zásahu pprap. Rudolf Dubec, DiS. a doplňuje: „V osobním vozidle byly zraněny dvě osoby, které ale nebylo zapotřebí za pomocí hydraulického zařízení vyprošťovat.“ Dále hasiči provedli standardní zajištění vozidel proti požáru a úniku provozních náplní.
Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Silnice I/35 byla po dobu vyšetřování nehody zcela uzavřena a uzavřena bude ještě při vyproštění samotné cisterny z příkopu.
Hasiči po vyšetření a zadokumentování všech stop vyprostili ze zdemolované dodávky řidiče, u kterého lékař konstatoval smrt. Příčiny nehody vyšetřují kriminalisté. (vh)

Třetím účastníkem nehody by mělo být osobní auto. Na místě všechny složky IZS. Silnice I/35 je uzavřena.

Policie :

Dopravní nehoda

Od 13.10.2021 05:25 do 11:30; na silnici 35 u obce Horní Ředice okres Pardubice; provádí se řízený odklon dopravy přes obec Vysoké Chvojno; nehoda nákladního vozidla; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; NA (cisterna) + dodávka + OA, se zraněními, na místě složky IZS. Cisterna leží na boku.