Až do konce března je čas na předložení nominací na nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Kraj Vysočina přijímá až do konce března nominace na udělení nejvyšších ocenění Kraje Vysočina. Příběhy výjimečných lidí žijících v našem regionu, lidí, kteří ve své profesi dokázali pokořit hranice nebo třeba překonávají s mimořádným nasazením běžné limity musí být podány prostřednictvím některého z 45 krajských zastupitelů. Jde o lety osvědčenou praxi, kterou Kraj Vysočina respektuje už od roku 2008. Za tu dobu se sešly více než tři stovky nominací a bylo uděleno 92 medailí.

„V roce 2008 byl položen pevný základ tradice. Ta má teď podobu mimořádné a prestižní společenské události. Jména všech, kdo stáli za myšlenkou zrodu medaile, i těch, kteří laureáty nominovali, budou jednou možná zapomenuta, ale jména oceněných se už navždy stanou součástí historie Kraje Vysočina – historie, na kterou jsme náležitě hrdí,“ komentoval tradici hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

V roce 2018 získala nejvyšší ocenění Kraje Vysočina vrcholová sportovkyně Martina Sáblíková, trenér Petr Ryška, profesionální záchranářka a dobrovolná hasička Pavlína Havlenová, triatlonista a kvadriatlonista Petr Mejzlík, lyžař Petr Zezula, speciální pedagog a etoped Zdeněk Martínek, dirigent Jiří Jakeš, házenkářka Lucie Satrapová, cestovatelka Monika Benešová, umělec a řezbář Pavel Toman a tanečnice Denisa Musilová.

společná momentka oceněných roku 2018

Informace o všech oceněných držitelích nejvyššího ocenění Kraje Vysočina jsou k dispozici pod odkazem: https://www.kr-vysocina.cz/oceneni.asp?p1=42035