Asistentka roku 2018


V pražském sídle Microsoftu proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků 2. ročníku soutěže Asistentka roku. Soutěž založila Kristýna Stoklásková, která vlastní náborovou agenturu Šéfův svět. Boří mýty o tom, že asistentce stačí pouze umět psát na počítači všemi deseti a vařit kávu. Cílem soutěže je zvýšit prestiž této podceňované pozice, ocenit nejlepší a prezentovat veřejnosti výsledky jejich práce            Loňského premiérového ročníku se zúčastnilo 64 soutěžících, do 19 semifinalistů se vtěsnal i 1 muž. První tři finalisté si rozdělili ceny v hodnotě 250 000 Kč, soutěž měla 60 partnerů.    

Pravidla soutěže  

  Soutěž je určená ženám i mužům starším 18 let, s nejméně roční praxí na některé z pozic v rámci firemní správy. Horní věková hranice není dána. Do soutěže se mohou přihlásit soutěžící, kteří svoji praxi vykonávali minimálně po dobu jednoho roku, maximálně však 3 roky zpětně. Přihlásit se tak mohou i ženy, které jsou v období konání soutěže na mateřské dovolené. Garantem soutěžícího musí být fyzická osoba z řad spolupracovníků současného či bývalého zaměstnavatele (podřízený, nadřízený, kolega), která se soutěžícím pracovala nejméně 12 měsíců na jednom pracovišti a zná jeho profesní i lidské kvality. Soutěž není určena pouze asistentkám a asistentům, ale zastávanými pozicemi se rozumí např. i recepční, technickoadministrativní pracovník, týmový asistent, office manažer atd.                                          Soutěže se nesmí účastnit soutěžící z finálové dvacítky z předchozího ročníku. Podmínkou účasti v soutěži je: minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, práce na pozici asistent minimálně 1 rok. Patnáct soutěžících s největším počtem hlasů veřejnosti, nejlepším dojmem ze Skype rozhovoru a hodnocením poroty postoupí do finálního kola na testovací den. Pět soutěžících dostane divoké karty, za skvělé video a Skype rozhovor. Ve finále je 20 soutěžících. Ve finálovém kole všech 20 soutěžících v jeden a ten samý den absolvuje za přítomnosti poroty jednodenní výběrové assessment centrum.
Z tohoto výběru vzejde 10 finalistů, kteří se představí na galavečeru, kde s nimi bude 2minutový rozhovor o nich a o jejich videu.   Porota soutěže je tvořena předními českými odborníky na oblast lidských zdrojů a manažery. Hlavním porotcem je zakladatelka soutěže Kristýna Stoklásková, dále Hana Čipera, loňská vítězka soutěže Vladěna Dolejší a advokát Aleš Eppinger.      

 

                                                                              

Vítězky II. ročníku  

První místo

    Na prvním místě se umístila Kateřina Hovadíková. Vystudovala střední školu se zaměřením „asistentka podnikatele“. Po ukončení studia už 8 let pracuje na pozici asistentky, poslední 3 roky ve firmě Liane group s.r.o.  Je to menší firma se zaměřením na přípravu a výrobu reklamy. „Baví mě různorodost činností, kterou mi tato pozice nabízí a také možnost stále se překonávat a učit nové věci. Největší radost z práce mám ve chvíli, kdy mě můj nadřízený o něco požádá a já mu mohu s úsměvem na rtech říct, že jsem to již zařídila. V tu chvíli jsem si jistá, že svou práci dělám dobře,“ říká sedmadvacetiletá Kateřina Hovadíková.                                           Její šéf, jednatel firmy Liane Martin Talavaňa doplňuje:“ Kateřina přišla v roce 2016 a razantně zlikvidovala a vyřídila 90 % všech nepotřebných dokumentů a pomůcek jejích předchůdkyň. Nestačil jsem sledovat, co všechno bere na svá bedra. Záležitosti, o kterých jsem se domníval, že může dělat pouze šéf, začaly fungovat i beze mne.“   Kateřina získala za I. místo 198 000 Kč (kurzy osobního rozvoje, zájezd, oblečení na míru, šperky,).         

Druhé místo                                

 Druhé místo obsadila Pavlína Malá, čtyřicetišestiletá asistentka obchodního ředitele firmy TART, s.r.o. Společnost TART je předním českým výrobcem a dodavatelem obalových materiálů a balicích strojů. Pavlína vystudovala vyšší odbornou školu. Do soutěže ji přihlásila její kolegyně, bývalá asistentka, Petra Hradská, která vysvětluje: „Pavla je “držák” celého obchodního úseku. Mezi její přednosti patří odpovědnost, loajalita, spolehlivost, velký smysl pro pořádek a celkový přehled. Poradí si v každé situaci. Její profesionalitu mohu posoudit, jakožto bývalá asistentka, která zná situace, kdy na vás mluví dva lidé, zvoní vám všechny telefony na stole, chystáte poradu a za dveřmi stojí další zástup lidí a vy máte jen jedny ruce a jednu hlavu.”  Pavla Malá se snaží na obchodním úseku udržovat přátelskou, až skoro rodinnou atmosféru. Působí jako spojka mezi panem ředitelem a ostatními zaměstnanci. Myslí na všechno a dokáže si poradit v každé situaci.  K druhému místu náleží balíček v hodnotě 111 000 Kč pro osobní rozvoj.             

Třetí místo

 Bronzovou příčku získala Bc. Iveta Marhounová, čtyřiadvacetiletá asistentka Partners Financial Services, a.s. Firma nabízí služby finančního poradenství a zprostředkování finančních produktů, s více než miliardovým ročním obratem největší finančně poradenskou společností na českém trhu. Čtyřiadvacetiletá Iveta absolvovala vysokou školu, ve firmě pracuje 2 roky. Její garant Kamil Janda si pochvaluje jejich spolupráci: „Za dva roky naší spolupráce Iveta udělala na sobě obrovský posun a zaslouženě se stala mou pravou i levou rukou. Mohu se na ni 100 % spolehnout, zařídí vše, co ji zadám, dokonce i úkoly, které zadat ještě ani nestihnu. Když neví jak, poradí si. Informace si najde, zjistí, zařídí. Naučila se přemýšlet jako já, vidět svět mýma očima. Je přesně ten správný parťák, kterého máte-li vedle sebe, dokážete cokoli.” K ocenění náleží balíček v hodnotě 88 500 Kč pro osobní rozvoj.  Cenu za nejlepší video obdržela Ing. Vanda Frolík, asistentka generálního a provozního ředitele FTV Prima.

 


AR-1-vítězky1.KHovadíková2.-P.Malá3.I.Marhounová.jpg

                                                                                                            

 Přednáška   

                                                                                                                         

Součástí Galavečera byla velice zajímavá přednáška Mgr. Denisy Dědičové, z Grow Job Institute a rovněž zakladatelky módní značky Dee Divine, o laskavosti. Poslední vědecké výzkumy dokazují, že laskavost zlepšuje zdraví a tím prodlužuje i život a vytváří kvalitnější mezilidské vztahy. Dramaturgyní Galavečera, byla Monika Nevolová a moderátorem Dominik Heřman Lev.

Jaromír a Věra Hamplovi