2021 FORMULE 1 Velká cena Ázerbajdžánu, Alpine F1 – Sobotní kvalifikace

ALPINE F1 TEAM se umístil s Fernandem Alonsem na deváté a Estebanem Oconem na dvanácté pozici na startovním roštu pro zítřejší závod Grand Prix Ázerbajdžánu.

Q1 začala za nejvyšších teplot sezóny a  brzy byla zastavena červenou vlajkou po kolizi Lance Strolla. Esteban Ocon i Fernando Alonso  po restartu se probojovali dopředu a dokončili svá kola  na pátém a sedmém místě. Po chvíli se znovu objevila červená vlajka tentokráte po kolizi Antonia Giovinazziho. Esteban, který zajel dobrý čas, se rozhodl zůstat v garáži, ale Fernando se vydal znovu na trať na měkké sadě pneumatik. Španělský pilot nedokončil své kolo, ale v Q2 skončil  patnáctý. Esteban byl po jednom svém měřeném kole devátý.

Fernando a Esteban se probojovávali vpřed hned v začátku  Q2. Fernando na měkké sadě pneumatik zajel 1 minutu 42,195 s, čímž se dostal na devátou pozici a Esteban skončil těsně mimo první desítku s časem 1 minutu 42 273 sekund. Oba piloti vyjeli do posledního kola Q2, ale třetí červená vlajka kvalifikaci ukončila dříve. Fernando se umístil v první desítce na desátém místě, postoupil do Q3, ale Esteban skončil dvanáctý o  necelou desetinu za svým týmovým kolegou. Při svém prvním vystoupení v Q3 od Grand Prix Bahrajnu Fernando vyrazil na měkké sadě pneumatik.  Jeho měřené kolo ho umístilo na devátém místě  s časem 1 minutu 42,327 s. Na čerstvé měkké sadě pneumatik se Fernando vydal do svého posledního kola, ale poté co do bariéry narazil Yuki Tsunoda a Carlos Sains  čtvrtá červená vlajka ukončila kvalifikaci, takže Fernando skončil na devátém místě pro zítřejší závod.

Esteban Ocon (FRA) Alpine F1 Team A521. Azerbaijan Grand Prix, Saturday 6th June 2021. Baku City Circuit, Azerbaijan.

Q1: Esteban P9, 1:42.426 Fernando P15, 1:42.934

Q2: Esteban P12, 1:42.273 Fernando P10, 1:42.195

Q3: Fernando P9, 1:42.327

Fernando Alonso (ESP) Alpine F1 Team A521. Azerbaijan Grand Prix, Saturday 6th June 2021. Baku City Circuit, Azerbaijan.

ESTEBAN OCON, #31, A521-05, Q: P12, 1:42.273, FP3: P9, 1:43.294

„Dnes to nebylo jednoznačné.  Q1 probíhala dobře, ale v Q2 došlo k řadě incidentů. Při první jízdě jsem pro překážku v zatáčce 3 narazil do zdi a pak při druhé jízdě přišla červená vlajka, takže jsem nemohl znovu jet. Je to trochu frustrující, protože auto jelo dobře a měl jsem šanci se dostat do první desítky, takže se budeme muset snažit v zítřejším závodě. Rozhodně se na ten závod těším. “

FERNANDO ALONSO, #14, A521-06, Q: P9, 1:42.327, FP3: P7, 1:43.080

„Dnes to bylo trochu chaotické a během kvalifikace bylo těžké se dostat do  rytmu. Bohužel jsme nedokázali plně využít potenciál vozu, protože pokaždé, když jsme nasadili čerstvé pneumatiky, přišla červená vlajka. Ale pro všechny to bylo stejné. Je to moje první  Q3 což je dobré a uvidíme, co přinese zítřejší závod . “

Zdroj a foto: Alpine F1 Team