Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku SS24 v prostorách historické Holešovické elektrárny a na dalších lokacích v Praze.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week představí kolekce návrhářů na sezónu jaro/léto 2024. Informace o přehlídkách a akcích jsou aktuálně k dispozici na webových stránkách akce a dnešním dnem byl rovněž zahájen i prodej vstupenek na www.goout.net.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS24

Hlavním přehlídkovým a eventovým prostorem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku SS24 bude od 1. do 4. září budova historické Holešovické elektrárny v Praze 7.

Elektrárnu vybudovaly Elektrické podniky hlavního města Prahy v letech 1898 až 1900, primárně jako zdroj elektřiny pro provoz svých tramvajových tratí. Následně nedodávala elektřinu jen pro pohon tramvají, ale i pro veřejné osvětlení a soukromníkům. Holešovická elektrárna byla v době svého vzniku moderní městskou velkoelektrárnou, která byla přirozeně postupem času přestavěna tak, aby vyhovovala modernizaci. Zachovalé budovy původní elektrárny jsou od roku 2002 chráněny jako kulturní památka České republiky.

„Podzimní edici zahájí v pátek 1. září přehlídka návrháře Jakuba Polanky. V rámci dalších přehlídkových dní na hlavní lokaci se vedle samostatných autorských přehlídek návrhářů Tobiase Schuberta, Vandy Jandy a Tomáše Němce mohou návštěvníci těšit také na společný blok přehlídek návrhářek Denisy Dovaly a Lucie Kürthi, která se MBPFW účastní poprvé. Na prezentaci nové kolekce návrháře Michaela Kováčika se mohou návštěvníci těšit v neděli 3. září od 21:00 v hotelu Andaz Prague s následující afterparty.

 

Nová kolekce letošního vítěze soutěže VAN GRAAF Junior Talent Jana Smejkala

V rámci podpory mladých talentů uvede na podzimním MBPFW svou novou kolekci letošní vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent Jan Smejkal ve společném bloku s návrhářkou Dominikou Kozákovou. Své kolekce také představí studenti z Ateliéru módní tvorby – UMPRUM a Technické univerzity v Liberci,“ uvádí Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

„Historická Holešovická elektrárna stála u zrodu elektrizace Prahy a je připomínkou doby, kdy i stavby sloužící funkci měly svou nedílnou estetickou složku. Je to místo, jehož genius loci nadále energii vyzařuje. Návštěvníkům dáme nahlédnout do prostor, které byly dlouho vytrženy z města a které postupně vrátíme v polyfunkční podobě zpět do městského života,“ sděluje Mgr. Ing. Jiří Nováček, místopředseda představenstva EP Real Estate, a.s.

„Mercedes-Benz Prague Fashion Week bude tradičně spojen s představením nejnovějších modelů značky Mercedes-Benz. Plně elektrické EQE SUV je nabité inovacemi, které nás stejně jako kreativita MBPFW posouvají kupředu směrem k novým výzvám. Těšíme se na nezapomenutelná setkání a pokračování jedinečného spojení světa módy, designu, umění a značky Mercedes-Benz,“ říká Martin Šlechta, marketing manager Mercedes-Benz Cars Česká republika.

Více informací o vstupenkách, jednotlivých přehlídkách a akcích MBPFW SS24 je nyní k dispozici na www.mbpfw.com a na sociálních sítích akce.

Vstupenky jsou nyní v prodeji na serveru GoOut