L’ORÉAL představuje na veletrhu CES 2022 nejnovější tech novinky

Nový zážitek z barvení vlasů poskytnou dvě prolomové invovace věnované většímu pohodlí doma i profesionálům v kadeřnictví.Coloright a Colorsonic, jimž se na veletrhu CES 2022 dostalo ocenění Innovation Award, posouvají uživatelskou zkušenost při barvení vlasů doma i v kadeřnictví na novou úroveň

Přelomový způsob míchání barev na vlasy

Skupina L’Oréal představuje na CES 2022 svou nejnovější beauty inovaci, která revolučním způsobem mění přístup k barvení vlasů. Colorsonic nabízí přelomový jednoduchý způsob míchání barev na vlasy, zaručuje jejich rovnoměrné nanášení, a spotřebitelům v domácím prostředí dává záruku dosažení konzistentní výsledné barvy vlasů. Coloright je systém barvení vlasů, určený pro kadeřníky. Ti díky němu získávají možnost pomocí umělé inteligence v aplikaci Virtual Try-on dosáhnout požadovaného odstínu vlasů na základě algoritmu, jehož výsledkem je individuálně uzpůsobená barva na vlasy v jednom z více než 1 500 odstínů.

L’Oréal Colorsonic

Společnost L’Oréal je v oboru jedním z nejdéle působících výrobců přípravků na barvení vlasů. Před více než 100 lety jako první na světě vynalezla bezpečnou syntetickou barvu na vlasy, čímž položila základ pro odvětví, jehož hodnota v současnosti dosahuje deseti miliard USD. Nyní, o století později, L’Oréal opět potvrzuje své přední postavení v oboru. Představuje dvě průlomové inovace, založené na nejmodernějších technologiích pro barvení vlasů a zaručující přesně definované složení.

„Naše bohaté zkušenosti nashromážděné za více než sto let i vedoucí postavení v oboru umožnily našim výzkumníkům, datovým vědcům i technickým specialistům od základu změnit přístup k barvení vlasů. V domácím prostředí díky jedinečnému opakovaně a snadno použitelnému přístroji Colorsonic, který umožňuje přesné barvení vlasů s působivými výsledky, a v salonech, kde mohou kadeřníci využít nanejvýš personalizovaného a pokročilého systému Coloright k dosažení požadované barvy vlasů kdekoli na světě. Vedoucí postavení naší společnosti v beauty tech nám umožňuje posunovat technologické hranice na základě vědeckých poznatků a dosahovat v oblasti krásy průlomových výsledků, které jsou individualizované, inkluzivní a udržitelné,“ uvedla Barbara Lavernos, Deputy Chief Executive Officer, která má ve společnosti na starosti výzkum, inovace a technologie.

L’Oréal Colorsonic

Když pandemie covidu-19 způsobila dočasné uzavření mnoha kadeřnictví, segment barev na vlasy pro domácí použití vzrostl o 6 %. Během této doby se spotřebitelé potýkali s náročností domácího barvení vlasů, jehož postupy se už celá desetiletí nezměnily. Největší problémy působí zejména zašpinění způsobené barvou na vlasy a obtíže při nanášení barvy na hůře dostupná místa.

Představení přístroje Colorsonic

Přístroj Colorsonic se snaží reagovat na tyto potřeby a během pěti let byl zdokonalen natolik, že nyní využívá vlastní mechanismus míchání barvy a dokáže zkombinovat přesné množství vývojové emulze a barvy pro dosažení požadovaného odstínu. Přístroj dávkuje přesné množství barvy a nanáší je na vlasy pomocí oscilační trysky s aplikátory, které se pohybují křížem krážem, což zaručuje rovnoměrné nanesení barvy na vlasy. Spotřebitel v pěti krocích postupuje následovně:

  • Vyberte barvu na vlasy ze čtyřiceti odstínů nabízených na webových stránkách Colorsonic. Sada pro barvení vlasů bez obsahu amoniaku vám bude doručena pohodlně až domu.
  • Vložte kazetu s barvami do přístroje, v němž je namíchán jedinečný odstín na míru. Barva a vývojová emulze jsou až do spuštění přístroje uchovávány odděleně, což má zásadní význam pro zachování barvy a její původní kvality.
  • Nástavcem s kartáčem nanese rovnoměrně barvu od kořínků vlasů až ke konečkům. Oscilační tryska, která prošla důkladným testováním, jež zaručuje, že dokonale těsní, neucpává se ani z ní neodkapává barva, vykoná 300 pohybů za minutu, jimiž rychle nanese barvu na vlasy. Součástí sady je také nástavec pro ty, kdo mají dlouhé vlasy (po ramena a delší).
  • Vyčkejte 30 minut. Pak vlasy opláchněte, upravte a je hotovo.
  • Vyjměte kazetu z přístroje a uložte ji i se zbývající barvou, aby byla kdykoli k dispozici pro případné drobné korekce. Colorsonic umožňuje díky použití kazety uchovat nespotřebovanou barvu a použít ji později k případným korekcím a překrytí odrostů.
  • L’Oréal Colorsonic

„Nesmírně nás těší, že po letech výzkumu a vývoje můžeme představit moderní technologie, které změní zkušenosti milionů lidí po celém světě, kteří si barví vlasy nejen doma, ale i v kadeřnickém salonu,“ uvedl Guive Balooch, globální ředitel technologického inkubátoru pro výzkum a inovace ve společnosti L’Oréal. „Naším cílem je využívat vědu a technologie k řešení problémů, s nimiž se spotřebitelé potýkají od nepaměti, a přístroj Colorsonic je skvělým příkladem toho, jaké inovace lze spotřebitelům nabídnout, pokud je do procesu výzkumu zapojíme.“

Představením přístroje Colorsonic společnost L’Oréal pokračuje v naplňování svého závazku poskytovat výjimečnou, individuálně uzpůsobenou kosmetickou péči při respektování zásad udržitelnosti. Tento závazek potvrzují také tyto vlastnosti systému Colorsonic:

  • Recyklovaný plast ze spotřebních produktů: Colorsonic je přístroj určený k opakovanému použití, který využívá recyklovatelné kazety. Při používání této kazety se na jedno barvení spotřebuje méně plastu, než je tomu v případě domácího balení barvy na vlasy.
  • Rukavice pro opakované použití: Dosavadní přípravky, určené k barvení vlasů doma, obsahují v každém balení jednorázové rukavice. Colorsonic nahrazuje rukavice na jedno použití rukavicemi, které lze použít až desetkrát a jež poskytují vynikající ochranu.
  • Méně obalového materiálu při přepravě: Přístroj Colorsonic a kazety na barvy se dodávají v certifikovaných recyklovatelných papírových obalech.

L’Oréal plánuje uvést Colorsonic na trh v USA počátkem roku 2023.

L’Oréal Colorsonic

L’Oréal představuje také technologii, která modernizuje způsob barvení vlasů v kadeřnických salonech.

Kromě toho, že společnost L’Oréal přináší nový moderní způsob barvení vlasů doma pomocí přístroje Colorsonic, zaměřuje se také na nové způsoby barvení vlasů v kadeřnických salonech. Na veletrhu CES 2022 představuje společnost L’Oréal také produkt Coloright. Tento systém je určený pro kadeřníky v kadeřnických salonech. Využívá umělou inteligenci, s jejíž pomocí dokáže namíchat jedinečný barevný odstín pro každého zákazníka. Profesionálním koloristům v kadeřnických salonech se tím dostává do rukou inovativní nástroj pro barvení vlasů, jenž díky patentovanému algoritmu umožňuje docílit přesnějšího barevného odstínu.

Představení produktu Coloright

Součástí systému je skener, který analyzuje vlasy klienta a vyhodnocuje faktory ovlivňující účinnost barvení včetně přirozené barvy vlasů, procenta šedin a délky a hustoty vlasů. Dále obsahuje dávkovač naplněný suchými kuličkami, obsahujícími barvu na vlasy, kazety obsahující oxidační krémové emulze, vývojové emulze a ředicí látky. Tyto komponenty umožňují společně díky jedinečnému dávkování vytvořit personalizovanou recepturu na barvení vlasů. Mimořádně přesný přístroj dávkuje všechny složky receptury a systém Coloright dokáže vytvořit celkem více než 1 500 jedinečných barevných odstínů.

L’Oréal Coloright

Společnost L’Oréal

Společnost L’Oréal je oddána kráse již více než 100 let. V jedinečném mezinárodním portfoliu skupiny L’Oréal se vzájemně doplňuje 35 různorodých značek, které v roce 2020 zaznamenaly obrat přes 27,99 miliardy Euro a zaměstnávají po celém světě více než 85 400 lidí. Coby přední světová kosmetická společnost je L’Oréal zastoupena ve všech distribučních sítích: na spotřebitelském trhu, v obchodních domech, lékárnách a drogeriích, kadeřnictvích, cestovním maloobchodě i značkových a internetových prodejnách.

V jádru strategie společnosti L’Oréal je výzkum a vývoj a specializovaný tým 4 000 výzkumníků, kteří po celém světě pracují na plnění kosmetických tužeb. L’Oréal si napříč celým koncernem stanovil ambiciózní cíle v oblasti udržitelného rozvoje do roku 2030 a usiluje o posílení svého ekosystému pro inkluzivnější a udržitelnější společnost.