Do Bardejovských Kupelov může většina se slevou, testují každého

BARDEJOVSKÉ KÚPELE, a.s. jsou od 2. ledna 2022 otevřeny pro klienty zdravotních pojišťoven i samoplátců v režimu OTP (očkování, negativní test na covid, překonané covid onemocnění). Zatímco před rokem v lednu byla obsazenost lázní pouhých 13%, v současnosti je to 22% a postupně se zvyšuje. Aktuálně jsou v Bardejovských Kupeloch v provozu jen dva hotely a to Ozón a Fontána. Naplněnosti koupelí pomáhají i výrazné slevy, které dosahují v lednu u pacientů pojišťoven až 40% z doplatků a u samoplátců 25% z celkové ceny. Informuje o tom ekonomicko-obchodní ředitelka lázní Tamara Šatanková.

Bardejovské Kúpele

,,Momentální obsazenost 22% je sice lepší než v roce 2021, ale stále nejsme na požadované úrovni, kterou jsme na letošní rok plánovali. Máme připraveno hned několik akciových balíčků, pro klienty v hotelu Alexander za cenu od 213 EUR za 2 osoby a 2 noci a v ostatních objektech jsou slevy pro samoplátce v lednu na úrovni 25% a pro pojištěnce dokonce až 40%. V únoru je tato sleva o něco nižší, ale stále atraktivní. Nejnižší sleva je v měsíci březen. Proto je ideální přijít na pobyty ještě teď, než jsou ceny velmi přijatelné,“ konstatuje T.Šatanková.

Dodává, že počty pojištěnců jsou také o něco vyšší než loni, ale není to způsobeno vyšším počtem návrhů, ale tím, že klienti jsou očkováni a tudíž je u nich menší strach z Covid 19 a jsou ochotni k pobytu nastoupit.

,,Loni možnost očkování nebyla a zájem o lázně byl minimální. V prvním čtvrtletí roku 2021 jsme nemohli realizovat krátkodobé pobyty samoplátců bez lékaře. Nyní jsou pravidla jiná a uvolnilo se několik opatření, která nám dovolují mít i takové klienty. Počet rezervací chválabohu roste a my se tomu velmi těšíme. Jde to pomaleji než před pandemií, ale jsme vděční za každého klienta, který projeví zájem,“ vysvětlila T. Šatanková.

Všechny služby poskytují v režimu „OTP“ od 2.1.2022 na základě výjimky z vyhlášky Úřadu veřejného zdravotnictví č.j. 263, § 2, ods. 2, písmeno a. ze dne 24.11.2021. ,,Pro bezpečnost klientů testujeme bezplatně antigenovým testem všech klientů, i očkovaných a překonaných, na základě doporučení regionálního úřadu veřejného zdravotnictví nebo se mohou prokázat negativním výsledkům antigenového testu ne staršího 48 hodin,“ vysvětlila T.Šatanková.

 Dodala, že podmínkou ubytování je negativní výsledek testu. Klienti ubytováni na více nocí jsou testováni vícekrát za pobyt: na 8. den, na 15. den a na 22. den.

Pobyty v Bardejovských Kúpeloch jsou v režimu OTP

Klient při příchodu na recepci předloží jedno z níže uvedených potvrzení:

  • očkovací průkaz (plně očkován – 2 týdny po druhém očkování dvoudávkovou vakcínou, nebo 3 týdny po očkování jednodávkovou vakcínou) + antigenový test ne starší 48 hodin, nebo jej bezplatně otestuje zdravotnický personál,
  • o negativním výsledku antigenového testu ne staršího než 48 hodin nebo PCR testu ne staršího než 72 hodin,
  • o překonaném onemocnění Covid-19 ne více než před 180 dny + antigenový test ne starší 48 hodin nebo jej bezplatně otestuje zdravotnický personál.
  • děti mladší 6 let se považují za plně očkované.

Jak fungují lázně:

– povinný respirátor FFP2 v interiéru

– wellness SPA, fitness a procedury přístupné pouze ubytovaným klientům – stravování přístupné pouze ubytovaným klientům

– stravování nadále funguje formou bufetových stolů

– kavárna a lobby bar jsou pro klienty v režimu OP řádně otevřeny

 

Postcovidová léčba přístupná i pro ambulantní

,,Máme i post covidových pacientů, ale jejich počet je těžko srovnávat s minulým rokem, neboť první klienti s touto indikací přišli až v létě 2021. Očekáváme, že jejich počty budou zřejmě po 3. vlně znovu stoupat. Léčba postcovidového syndromu je nyní dostupná již i pro ambulantní neubytované pacienty. Připravili jsme pro ně různé balíčky procedur, nyní navíc se slevou 10%,“ konstatovala T.Šatanková.

 

Aktuální nabídka léčebných pobytů, včetně postcovidové léčby, v Bardejovských Kúpeloch je široká a ubytování si každý může přizpůsobit v různých zařízeních od čtyřhvězdičkových hotelů až po vilky. Bardejovské Lázně mají unikátní MLS laserovou terapii v kombinaci s magnetoterapií, která přináší výsledky. Pacientům se po jejím absolvování lépe dýchá a zlepšuje se i jejich celková kondice. Pro velký zájem lázně koupili již druhý MLS laser, který je v provozu od 14. září 2021. V oblasti postcovidové léčby jsou v rámci ČR na předním místě. Za 10 měsíců od začátku této léčby odléčili cca 550 klientů na indikace související s Covidem 19, kterým pobyty proplácejí zdravotní pojišťovny a cca 150 samoplátců. Kromě toho množství samoplátců přišlo na klasický pobyt Standard nebo Senior a dokupovali si procedury, které jsou vhodné pro postcovidovou léčbu.

Léčba pomáhá hlavně těm, kteří prodělali těžký nebo středně těžký průběh tohoto onemocnění a pociťují dlouhodobé následky. Bardejovské Lázně začaly na rehabilitace  pacientů po covidové infekci využívat MLS laserovou terapii v kombinaci s magnetoterapií prakticky od loňského dubna. Kromě toho využívají k odstranění nepříznivých následků onemocnění vzácné léčivé minerální vody Herkules a František k inhalaci. Pomáhá také oxygenoterapie – vdechování kyslíku.

YouTube
Share