Digitál namísto papíru: Opel přechází na elektronickou verzi uživatelských manuálů

  • Střídmá brožura namísto tlustého manuálu
  • Detailní informace kdykoli k dispozici prostřednictvím QR kódu
  • Úspora stovek tun papíru

Digitalizovaný návod k obsluze vozu

Opel jde s dobou a vnímá citlivé otázky ekologie, a proto s okamžitou platností končí s tiskem objemných uživatelských manuálů a přechází do elektronického prostředí. Od nynějška bude ve všech nových vozech Opel (včetně elektrifikovaných) pouze stručná brožurka, která bude obsahovat QR kód. Prostřednictvím tohoto QR kódu se zákazníci rychle dostanou k digitalizovanému detailnímu návodu k obsluze svého vozu.

 

„Náš hlavní závazek vůči životnímu prostředí je jasně deklarovaný: V horizontu roku 2028 budeme plně elektrickou značkou! Myslíme ale i na takové detaily, jako je šetření přírodních zdrojů. Nahrazením objemných tištěných manuálů o stovkách stran jejich elektronickou verzí ušetříme obrovské množství papíru,“ říká Josef Šopík, ředitel českého zastoupení automobilky Opel. 

 

Opel Astra digitální manuál

Přes QR kód rychle k detailním informacím

Až dosud měly tištěné uživatelské manuály k vozům Opel (včetně servisní knížky a návodu k audiosystému) asi 500 stran. Přechod na přibližně stostránkovou brožuru, která stále obsahuje i servisní knížku, tedy představuje asi 80% úsporu papíru! Při započtení celkové roční produkce automobilky Opel znamená přechod na digitalizovanou formu manuálů úsporu několika set tun papíru ročně. Pokud by ale konzervativní zákazník přesto trval na tištěné formě, dodá mu tištěný manuál jeho dealer.

Dostupnost informací o vozidle je mimořádně snadná a spolehlivá: Stačí naskenovat QR kód v základní útlé brožurce, dodávané s novým vozem, a podrobné informace budou k dispozici online kdykoli a kdekoli. Vše funguje přes počítač, tablet nebo chytrý telefon. Odkaz na manuál je také v uživatelské aplikaci „myOpel“. U novějších modelů Opel (např. Astra) lze navíc přímo na obrazovce palubního infotainmentu přehrávat krátká „výuková“ videa, která poskytují užitečné informace např. o tom, jak fungují jednotlivé asistenční systémy. Zdlouhavé listování v tištěném manuálu je tedy minulostí – a navíc se uvolní i místo v přihrádce před spolujezdcem.

 

Opel

Opel je jedním z největších evropských automobilových výrobců. Díky masivní elektromobilní ofenzívě je Opel lídrem v trendu snižování emisí CO2. Značku založil Adam Opel v německém Rüsselsheimu v roce 1862 a už v roce 1899 začala společnost vyrábět automobily. Opel je součástí skupiny Stellantis NV, která vznikla v lednu 2021 propojením koncernů Groupe PSA a FCA Group.  Opel (a jeho anglická sesterská značka Vauxhall) je zastoupený na trzích více než 60 zemí světa a krok po kroku vstupuje na další mezinárodní trhy. Opel momentálně implementuje strategii elektrifikace pro zabezpečení svého trvalého růstu a v zájmu naplnění požadavků zákazníků na mobilitu budoucnosti. Do roku 2024 bude každá evropská modelová řada značky Opel zahrnovat elektrickou verzi. Po roce 2028 se Opel bude v Evropě plně soustředit na elektromobily.

 

Zdroj: Opel CZ