Chcete zářivou pleť? Dopřejte jí cukrový peeling!

Pokud vaše pleť působí unaveně a bez jasu, příčinou může být i nedostatečná exfoliace odumřelých buněk na jejím povrchu. Pokožka se jich sice zbavuje přirozeně i sama, přibližně ve 28denních cyklech, ale s přibývajícím věkem se tento proces zpomaluje a interval se prodlužuje. Rychlejší obnově pokožky proto pomůže pravidelné používání peelingů, které ji zjemní a rozzáří.

 

Už dávno neplatí, že exfoliační účinek peelingu je přímo úměrný velikosti částic, které mají zabezpečit tzv. abrazivní účinek. Naopak odborníci upozorňují, že velmi drsné částice mohou pleti spíš uškodit než pomoct, přičemž zejména citlivá pokožka může reagovat na jejich použití podrážděním. Mezi nejoblíbenější dnes patří cukrové peelingy, jejichž exfoliační účinky zabezpečují jemné krystalky cukru, které se při kontaktu s vodou postupně rozpouštějí. Jejich pravidelné používání zlepšuje prokrvení pleti, díky čemuž je jemnější, pružnější a zářivější. Účinky cukrového peelingu prospívají i problematické pleti, kterou zbavuje nečistot i nadbytečného kožního mazu. Krystalky cukru pomáhají též redukovat póry a minimalizují tvorbu černých teček.

Na tvář i rty

Tři nové peelingy určené na tvář a rty přibyly i do nabídky Dermacol. Podobně jako v případě oblíbených tělových peelingů značky i tyto byly vyvinuté vývojovým týmem v brněnské továrně Dermacol. Kromě rozpustných krystalků cukru obsahují také najemno rozemleté částečky ze skořápek meruňkových jadérek. Jejich receptura zahrnuje též kvalitní konopný olej lisovaný zastudena a meruňkový olej, jež pomáhají obnovit přirozený ochranný mikrofilm a zvyšují odolnost pokožky proti negativnímu působení okolního prostředí. Peelingy jsou bez silikonů a parabenů a jsou vhodné i pro citlivější a sušší pleť. Vyrábějí se ve třech variantách.

Detoxikační cukrový peeling snoubí neodolatelnou vůni hrozna a limetky s bohatým složením, které zlepšuje prokrvení pleti i její texturu. Extrakt z čaje matcha s rostlinným komplexem získaným lisováním zastudena ze sedmikrásky a smilu italského podporují detoxikaci pleti.

Detoxikační cukrový peeling na tvář a rty s vůní hrozna a limetky, Dermacol – 149 Kč/50 g

 

Revitalizační cukrový peeling s vůní šťavnatého manga obsahuje panthenol a extrakt z měsíčku lékařského. Při pravidelném používání zbavuje pleť šedého tónu, oživuje ji a pomáhá k její revitalizaci. Účinek všech látek násobí komplex vitamínů A, E a F.

Revitalizační cukrový peeling na tvář a rty s vůní manga, Dermacol – 149 Kč/50 g

Antistresový cukrový peeling obsahuje pomerančový olej a brusinkový extrakt, které zanechávají pleť jemnou a zářivou. Vůně rebarbory potěší smysly a odstraní pocit napětí.

 

Antistresový cukrový peeling na tvář a rty s vůní rebarbory, Dermacol – 149 Kč/50 ml