Aquapalace Praha: Aktuální systém rozvolnění aquaparkům dál bezdůvodně brání v otevření

Česko postupně vstupuje do dalších fází rozvolňování opatření provozu obchodu a služeb. Zatímco předzahrádky restaurací, obchody, ale i fitness centra a další sportoviště jsou v provozu od 17. května, bazény, akvaparky a sauny na znovuotevření dál čekají.

Bazény jsou, s výjimkou dvou týdnů, zavřené od 9. října, tedy už více než sedm měsíců. A platí to stále, i když jsou jiná sportoviště už od pondělí otevřena.

Se zpřístupněním venkovních bazénů a koupališť se počítá až 31. května, v případě vnitřních bazénů dokonce až 14. června.

 

„Absolutně nerozumíme tomu, proč mají být aquaparky, koupaliště či plavecké bazény uzavřeny ještě o měsíc déle než jiná sportoviště. Aquaparky a koupaliště jsou vůbec nejdéle uzavřenými provozy, přitom není prokázáno, že by se vir Cov-19 šířil ve vodě, naopak postupy spojené s čištěním vody viry usmrcují. V našem zařízení prochází dohled nad kvalitou vody čtyřmi fázemi, očistou mechanickou, pomocí pískových filtrů, následně čistěním pomocí UV lamp, ozonizací a chlorací. Po dobu provozu provádí obsluha každé 4 hodiny pravidelné rozbory vody a jednou za 14 dní se provádí laboratorní odběr ze všech bazénů pro mikrobiologický rozbor. Čistota vody v celém areálu je pro nás dlouhodobě prioritou,“ konstatuje generální ředitelka Aquapalace Praha Vladana Horáková a dodává: „Již v lednu jsme věděli, že podmínkou rozvolnění a přístupu ke službám budou negativní testy na Covid-19. A od března v našem zdravotním zařízení Balneo & Medical testujeme vlastní zaměstnance. Jsme připraveni tuto službu poskytnout i návštěvníkům, a to zdarma. Pokud je vstup podmíněn negativním testem, očkováním či prokázanou imunitou, není důvod k dalším restrikcím. Od počátku plníme všechny vládou stanovené podmínky, abychom mohli otevřít, ale stále bez výsledku. Aktuální systém rozvolnění, ostatně jako ty předešlé, nám dál bezdůvodně brání v otevření,“ říká Horáková a poukazuje na fakt, že vláda stále neujasnila, za jakých podmínek budou moci fungovat zařízení disponující venkovními i vnitřními bazény v rámci jednoho komplexu, kam patří i Aquapalace Praha.

Ztráty na tržbách Aquapalace Praha jen za loňský rok přesáhly 120 milionů korun, a přestože se zařízení stalo 3. nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Česku, jeho branami prošlo přibližně o 700 tisíc lidí méně než v jiných letech.

Žádné z vládních nařízení vůbec nezohledňuje rozlohu našeho zařízení, která je nesrovnatelná s běžnými koupališti či plaveckými bazény, ale i s ostatními sportovišti…. Více čtěte na Life4you.cz