Zvukový obsah webu ČT sport bodoval v anketě Podcast roku

Česká televize získala premiérovou cenu v oblasti zvukového obsahu. Fotbal fokus podcast z produkce webu ČT sport a redaktorů Pavla Jahody a Ondřeje Nováčka obsadil v anketě Podcast roku třetí místo v kategorii veřejnoprávní tvorby. Nejstarší fotbalový podcast v Česku uvedla ČT poprvé v červnu 2016 a od té doby zveřejnila na 230 epizod.

„Je to pro nás obrovská pocta a skvělá zpětná vazba od lidí, kteří nás poslouchají. Všem, kteří si nás pouštějí a třeba navíc pro nás i hlasovali, proto moc děkujeme. Udělalo nám to obrovskou radost a motivuje nás to do další tvorby,“ říká Pavel Jahoda, jenž ve Fotbal fokus podcastu vystupuje jako host a spolupracuje na něm od jeho samotného vzniku. Doplňuje jej Ondřej Nováček, který na podcastu začal spolupracovat záhy: „Děkujeme moc České televizi, že nám toto umožnila a podporuje nás v naší tvorbě. Máme pořád velkou motivaci se posouvat a věříme, že třeba jednoho dne můžeme zabojovat i o vyšší příčky.“

Fotbal fokus

Vůbec první epizodu Fotbal fokus podcastu web ČT sport uvedl v rámci fotbalového mistrovství Evropy v červnu 2016 a jedná se tak o nejstarší fotbalový podcast v Česku. V průběhu fotbalové sezony vychází zpravidla v pondělí a detailně hodnotí a analyzuje situaci v českém fotbale či v současnosti mistrovství Evropy, rovněž přináší pohled do zákulisí a informace od vlastních zdrojů. Na webu ČT sport a ve všech hlavních podcastových aplikacích mají zájemci možnost si poslechnout již více než dvě stovky dílů. Vyjma Pavla Jahody a Ondřeje Nováčka fotbalové dění komentují také šéfredaktor magazínu Football Club Karel Häring, sportovní novináři, trenéři či současní i bývalí hráči.

Podcast roku

Kromě fotbalového podcastu ve třetím ročníku ankety Podcast roku bodovaly i další dva tituly z produkce webu ČT sport. Na jedenácté příčce skončil Hokej fokus podcast, zaměřující se na české hokejové prostředí či NHL, a v první třicítce se umístil i Basketbal fokus podcast, který řeší dění ve světě basketbalu.

„Jsem pyšný na to, že náš nepočetný tým dokáže týden co týden zásobovat český podcastový éter několika tematickými mutacemi pod značkou Fokus. Kromě fotbalu, hokeje a basketbalu připravujeme ještě cyklistickou, biatlonovou či NFL verzi. Chystáme také speciály i k olympijským hrám v Tokiu. Bereme to jako přidanou hodnotu značky ČT sport a snažíme se u tvorby podcastů odvádět svědomitou novinářskou práci. Proto nás zvýšený zájem z řad sportovních fanoušků a pravidelná pozitivní zpětná vazba velmi těší, ale také zavazuje do budoucna,“ dodává k podcastům Jiří Kalemba, vedoucí webu a sociálních sítí ČT sport.

Více informací naleznete ZDE

YouTube
Share