Top news

Výstava Koudelka: De-creazione ve Veletržním paláci


Při příležitosti životního jubilea významného fotografa se koná výstava Koudelka: De-creazione.

O výstavě De-creazione

Soubor velkoformátových fotografií vytvořil Josef Koudelka pro vůbec první prezentaci Vatikánu na Bienále v Benátkách v roce 2013 a v letošním roce ho daroval Národní galerii. V srpnu naváže galerie představením jeho proslulého fotografického cyklu Invaze 68 v souvislosti s padesátým výročím srpnových událostí roku 1968.

Soubor fotografií s názvem De-creazione vytvořil fotograf Josef Koudelka pro první prezentaci Svaté stolice na 55. Bienále v Benátkách v roce 2013. Soubor tvoří osmnáct fotografií, které se skládají z devíti velkých horizontálních panoramat a tří vertikálních triptychů. Zachycuje tři hlavní témata myšlenky destrukce: zásahy času do lidské historie a životního prostředí, válečné konflikty a příroda versus industriální svět.

Výstavu Koudelka: De-creazione pak 21. srpna letošního roku doplní ve Veletržním paláci představení jedinečného fotografického cyklu Invaze 68 ve velkoformátových zvětšeninách, který během sedmi dnů srpna 1968 pořídil tehdy třicetiletý Josef Koudelka a zachytil v něm invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

K výstavě vychází publikace se všemi prezentovanými fotografiemi.

Termín konání výstavy:

22. 3. – 23. 9. 2018

Místo konání:

Veletržní palác – Malá dvorana

Dukelských hrdinů 47

Praha 7

Otevírací doba:

Denně mimo pondělí 10.00–18.00.

 

Více informací naleznete ZDE 

Současně s touto výstavou probíhá retrospektivní výstava Koudelka: Návraty v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

 Booking.com